• |
ide | kryesore

Reagon deputeti i përjashtuar nga PS: Rama është arrogant, vendimi i padrejtë

Lajme, Të funditDeputeti, Gjetan Gjetani për të cilin Rama kërkoi përjashtimin nga grupi parlamentar ​ka reaguar, duke e konsideruar vendimin e padrejtë. Në një status në Facebook, Gjetani shprehet se socialist nuk e ka bërë Rama dhe si i tillë as nuk mund ta largojë.

Reagimi i Gjetanit,

Vendimi i Edi Rames, per te me larguar nga Grupi Parlamentar, eshte nje vendim i padrejte. Nuk me ka bere socialist Edi Rama, dhe nuk ka se si ai te me largoje. Socialist kam qene ne dite te veshtira te PS me familjen e njerez te afert te mi, dhe jo sot ne pushtet kur ndahen tendera e privilegje. Sot Edi Rama nuk ofroi asnje zgjidhje per Kurbinin. Duke me sulmuar mua publikisht, ai as nuk shtoi investime, as vende te reja pune ne Kurbin.
Perkundrazi, shtoi vetem nje doze tjeter te arrogances se tij, arrogance qe e kane dhe te besuarit e tij ne Kurbin, dhe kjo jo vetem nuk eshte ajo cfare presin banoret me shume halle, por vete problemi qe prodhon edhe me shume hendek mes qeverise dhe njerezve.

Une pavaresisht se si shkojne interesat e dites se Rames dhe miqve te tij, do vazhdoj te jem prane qytetareve.
Nuk kam qene asnjehere i pushtetshem, por kam qene i vertete me njerezit. Dhe do vazhdoj te ngreje zerin, per te gjitha shqetesimet dhe problematikat qe kane qytetaret e Kurbinit, duke mos u lekundur per asnje arsye.5 Comments

  1. O shoku socialist akoma nuk e ke kuptuar se socialist dhe rilindas janë dy gjëra krejt të kundërta.

  2. Ama doli nje armik i partise,po me duket se dokete grupe puciste brenda radheve .Duhen perjashtuar te tere nga partia.Kete bente dhe erdhjeri kur dilte ndonje kunder mendimit dhe rrymes te partise.

  3. Mos e uroni ,,se nuk ka bere trimeri, Nuk i pelqeu mendimi qe dha per policine krietarit dhe kaq, po s;te perkrahu diktatori rilindas , po te fshiu nga listat, shko merr ruget e Mu,,,t, Ti o GJET,,, rilindasi, se ashtu e ke fitu mandatin, e mos na dil sot si socialist qe na lufto per mreqenien e rregullin e popullit, se deri dje ishe ne rrjesht para tije, e sot po na flet sikur erdhe sot ne popull. Te tille jeni sepse keni trashegim nga fara e keqe e shpures suaj kuqale. Keni nevoje me shume te mesoni rregullat e demokracise. Me mire pa ju, se me ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *