• |
ide | kryesore

VIDEO/ Trafikonin drogë në Europë, arrestohen 18 shqiptarë në Itali, Gjermani e Shqipëri

Lajme, Të funditDy grupe trafikantësh shqiptarë që trafikonin kokainë, heroinë, e marijuanë mes Italisë dhe Eruopës Veriore janë shkatërruar gjatë një operacioni të koduar “Alba Bianca” të ndërmarrë mëngjesin e sotëm.

Operacioni u ndërmor në 3 shtete, Itali, Gjermani dhe Shqipëri dhe në pranga kanë rënë  18 shqiptarë, 1 kosovar e 1 pakistanez.

16 persona janë arrestuar në Itali.  13 prej tyre janë shtetas shqiptarë me banim në Bolzano, Merano (BZ), Bressanone (BZ), Laives (BZ), Chiusa (BZ), Treviso, Opera (MI) e Manerba (BS). Një i arrestuar është shtetas kosovar me banim në Treviso, një tjetër është shtetas italian me origjinë shqiptare me banim në komunën Merano të Bolzanos.

3 shqiptarë janë arrestuar në Bavari të Gjermanisë. 1 tjetër shqiptar është arrestuar në Tiranë.

Ky operacion antidrogë ka çuar në shkatërrimin e dy grupeve kriminale që vepronin në lidhje me njëri tjetrin; njëri në Veri të Italisë e tjetri në Bavari të Gjermanisë. Grupet kishin degëzime të shumta në territorin italian në rajonet e Lombardisë , Veneto e Piemonte deri në Belgjikë dhe Hollandë.

Hetimet e këtij operacioni kanë nisur në janar të 2016 pas sekuestrimit të 91.5 kg kokainë në kufirin italian me Austrinë.

Që prej nisjes së hetimit të këtij operacioni e deri më arrestimet e ditës së sotme këtyre dy grupeve trafikantësh u janë sekuesstruar 120 kg drogë e tipit marijuanë, kokainë e heroinë në vlerë mbi 20 milionë euro , 8 automjete të përdoruara për trafikun e drogës, mbi 100 mijë euro para cash si dhe janë arrestuar gjithsej 40 korrierë e trafikantë drogë.

https://www.youtube.com/watch?v=y2wy1Gw9OKM3 Comments

  1. dhjerjet e stalinit,jashteqitjet e mao LUU ce dunit,shurra t e enverit ,vjelljet e ramizit rama,ruqi,balla,xhaf,spartak braho,dash,alfred peza,ilir e hamit beqja,ditmut e sulo bushati,taulante palla etj me nenproduktet e tyre krymba qenefi negjmije ,pjerdh e dhin ndreu,artur bushi,frrok,xhuvana,xhelila,balila,tahira,rosha,dosha,prenga,ndoka etj pos krimit,prostitucionit,vrasjes,torturimit,internimit,trafikimit nuk ja kan haberin gje tjeter.ter keta parazit e kafsh shkaterruan shqiperin.

  2. uh nenen ju qelbesirave te ridhjerjes rama,ruqi xhafa ter diten ,muajin,vitin vetem drog,drog,drog pastaj vrasje,tritol,perdhunim,trafikim nga RRUG RRUG RRUG, SpITALE,SHKOLLA,HIDROCENTRALE,UJSJELLES E DRITA QE ISHTE TEK MBRETI SALI.
    kafshet e enverit ndjekin rrugen e serial killer stalin,kristaq,ruqi,ramiz.

  3. nuk la njeri ne evrop dhjerja e stalinit,bastardi e kokpalari i metes rama pa e burgosur ne evrop.te terit jan si te ngarkuar nga rama,balla,geron e fatmir xhafa me kokain e kanabis ne vende si anus,vagin e stomak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *