• |
ide | kryesore

Prangosja e Rexhep Rrajës, reagon Rama: “Arrestim fasadë”, një prurje e re e jashtënxjerrjes politike

Lajme, Të funditPas arrestimit të djalit të deputeti të PS-së Rrahman Rraj, ka reaguar ehde kryeministri Edi Rama. Ai përmes një postimi në Twitter ka folur për arrestimin e djalit të deputetit Rrahman Rraja, i akuzuar për dhunimin dhe përndjekjen e ish të dashurës Xhisiela Maloku.

Rama i është përgjigjur akuzave të PD që e konsideroi arrestimin e Rexhep Rrajës si fasade dhe truk për të mbyllur skandalin. Sipas kryeministrit, vajza po kthehet në mish për topat e dëshpërimit opozitar.

Arrestim fasadë”! Ja dhe një prurje e re e jashtënxjerrjes politike mbi vajzën e kthyer në mish për topat e dëshpërimit opozitar! Domethënës sulmi ndaj prokurorisë: Gratë prokurore s’janë as gra, as nëna, as vajza po bashkëpunëtore të krimit. Mjerë kush i beson këta të paudhë.” – shkruan Rama në Tëitter.

 9 Comments

  1. Po mirë mer legen njeri, po ti nuk e dije këtë histori? Apo ti je me i ndershmi dhe nuk e di cndodh ne kete vend? Kështu si sillesh ti tregon që vërtetë ka prurje të re dhe je pikërisht ti. Por do të ketë edhe një prurje të re kur të ta bëjnë njësoj edhe ty dhe kushdo do ta quajë normale……

  2. jo fasad por e tej boj qenef negjmije-a nuk bet keshtu me roshin,doshin,frroket,ndoket bamin,toni kombinata,shullaza,aleksander xhuvanin etj,vetem pasi vran e trafikuan,kercnuan njerz tjer u burgosen.

  3. Po mire zallamahise qe eshte bere. Po ai deputeti me nje sy si pirat, eshte shoku jot apo te ka qire gragrine? Garip apo bythqir je? Ndaje mendjen… Ik mer kar se ke fillu tu bo shurren ne muret e shpise e jo ne banjo se gjoja je garip

  4. O Ram, ara qe te njohin heret e dine mire sa i tmerruar ke mga kriminelet. Dhe president te Amerikes te te bejne, ti njesoj do jesh. Rri kot ne ate vend. Merr ato qe ke bere, ato pasuri qe dhe nje sheik do i kish zili, dhe ik me nder, hape krahun se u nere aq qesharak dhe i peshtire, sa dhe djali im 2 vjec qan kur del ti. Mendoje qe kaq ishte, se ke shtyre pak. Ke detyrime , e kuptoj por clirohu tani, sa nuk eshte vone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *