• |
ide | kryesore

Reagon Basha: Xhisiela bëri sot atë që bën çdo njeri i tmerruar nga bandat

Lajme, Të funditPas dy intervistave të Xhisiela Malokut në ‘Open’ dhe ‘Opinion’, ka reaguar kreu i PD-së, Lulzim Basha. Përmes një deklarate, ai thotë se Xhisiela u detyrua të mohojë gjithcka sepse e di cfarë bandash ka përballë.

“Është tronditëse të shohësh një të mbijetuar të përdhunimit dhe të dhunës të mohojë përdhunimin dhe torturën për të mbetur gjallë! Xhiseila e di shumë mirë se çfarë kriminelësh gjakftohtë dhe të pamëshirshëm janë ata, ai që e përdhunoi dhe ata që e mbrojnë përdhunuesin, ndaj ajo bëri sot atë që bën çdo njeri i tmerruar që kërkon të mbijetojë: mbrojti veten dhe familjen e saj.  Rrahman Rrahja është pjesë e një prej bandave kriminale që sundojnë dhe terrorizojnë Shqipërinë. Sot në Shqipëri nuk ka më as polici, as prokurori, as drejtësi as parlament. Parlamenti dhe drejtësia kanë rënë, dhe në vend të tyre sundon banda e Ramës, Rrahjave, Habilajve, Bajrëve, Shullazëve me shokë”, thotë Basha.8 Comments

  1. Kush ti nxjerri njerzit ne rruge ??? Po ta bej ai kete e di shume mire se bie nga posti qe ka ne PD per 2 muaj.

   Nuk e shikoni kopili po luan kameleonin ? Ben gjoja opozite thjesht per militantet e vet , per te mbajtur postin e kryetarit te partis deri sa ti vij rradha te vij ne pushtet. Pastaj eshte rradha e tij te bej te fortin.

 1. Po ca lesh luli. Ky nuk egziston. Te gjith e dim qe ky eshte kukull aty. Te dal dikush e te na mbush mendjen qe e drejton ky partin. Luli sikur nje fjal te gaboj nga ato qe eshte i urdheruar te thot, nuk rri me shume se 24 min ne krye te asaj partie. Tani eshte e kot te them se kush drejton atje, e dim te gjith, po nuk e themi emrin e qoftlargut.

 2. Doli frymzimi I hijenave mdiatike per ti hedhur nga nje cope ketyre,kur te dhimset kaqe shume mos u mer me te por meru me ramen,qe ti ka fut kembet ne nje kepuce,por ti ke vetem nje qellim te ushqesh hijenat dhe maloket e PD qe te vazhdosh kryetar

 3. Kujt ja thua or idiot ? Ti pretendon se mund te vish ne pushtet me vote te lire? Ti pretendon se mund
  te largohen keta me fjale ? Makineria qe kane ngritur keta nuk ka demokracin qe ti beje balle , keta
  vetem dhunen njohin per zot . Kolumbia na merr te keqen . Çfare pret ??

 4. nuk u ka faj luli por vet qe bertisnit enver hev na dhjej edhe nji her dhe ja ku doli rama po ju dhin koke goj .dhe ju RIDHJERESIT parti edvin o sa mir po na dhin.e patet halim kosoven kundrejt erionka jastekut zgjodhet griselda velin,e patet inelektualin me mutin e rames ju zgjodhet mutin.tash hane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *