• |
ide | kryesore

Replikat/ Rama: Kujdes se u gajase! Unë nuk kam ëndërruar kurrë pasuri…

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama ka qenë aktiv këtë të martë në faqen e tij në Facebook. Ai ka zgjedhur t’i kthejë përgjigje shumë prej ndjekësve sidomos atyre qe kanë kritikuar për koncesionet. Të tjerë i kujtojnë premtimet e fushatës me të cilat mori drejtimin e qeverisë, por Rama u është kthyer me batuta:

REPLIKAT

Dori Fico: Edi Rama nganjehere eshte sukses vepra dhe fjala ,me mire vone sesa kurre,urojme ta mbash fjalen deri ne 31 dhjeror se po hyri viti i ri ju politikanet shqiptare e keni me kohe fjalen e mbajtur.

Edi Rama: Ke ngaterruar adrese se une nuk jam “ju politikanet shqiptare” po kam emrin dhe mbiemrin tim, e do ti s’do ti, s’jam si gjithe te tjeret?

Dori Fico: Edi Rama do apo sdo ti je pjese e politikes shqiptare,dhe ke pergjegjesine ti pergjigjesh atyre njerezve qe te votuan per dicka ndryshe,dhe jo te na kthesh me arrogance pergjigjet,nese kerkon arrogance do ta tregoj drejtesia e re se kush do jete i vecante ose jo,une nuk jam as i shurdhet dhe as i verber te ngaterroj sapunin per djath,Zoterri nuk ngaterrohem aspak, flas me ty,jam ai qe kam votuar per partine tuaj per 28 vjet me radhe,nuk kam nevoje as per flamujt tuaj,nuk kam nevoje as per nje vend pune,nuk kam pasur asnje interes per voten time,e kam dhene se e kam ndier pjese e kesaj fryme,dhe kujdes kur flet Zoterri se fjalet e tua dalin pertej asaj qe duhet te jene,

Edi Rama: Dori Fico mos u ngut dhe mos harro, kur e cyt tjetrin duhet te jesh i pergatitur edhe per reagimin e tij! S’ka asnje arrogance ne pergjigjen time dhe per drejtesine e re jam une i pari qe e kam nisur luften, pikerisht sepse ti ma ke dhene voten per te luftuar! Keshtu qe me qetesi Dori se po ta perseris, une s’jam “ju politikanet” ?

Edi Rama: Erion S Cerga kujdes me gajasjen se mos te hapet mjekrra, e sa per leket fati im eshte qe jam rritur me te tjera endrra dhe me kane mesuar, qekur kam qene i vogel, se pasuria eshte ne koke jo ne xhep, ndersa jeta eshte shume e shkurter per ta jetuar per xhepin? Po ti mos u terhiq, vazhdo shaj e shih Romen ne filxhan, vetem mjekrren aman te keqen, ate kujdes se mos te griset nga gajasja?

Erionx Cergax: Kryeminister qe ka frike dhe ben bllok sepse nuk i pelqen e verteta ,si ka mundesi qe keni kaq frike ,pergjigjja qesharake e per mjekren e ben te jesh kaq qesharak?

Dori Fico: Edi Rama te duket si nje reagim ndaj teje pa asnje te drejte??nese nuk kam asnje te drejte te kerkoj ate qe shoh perdite-perdite ,dhe ju vjen keq dhe ndihesh kaq i fyer nga fjalet e mija,po perse mos ta perseris çdo here se jeni pjese e politikes shqiptare prej me shume se nje dekate,i ke plotesuar ne gjithesi nivelet e politikes,minister deri ketu,ka dicka per te fshehur ketu?une gjithmone jam shume i qete dhe mos me paragjyko per fjalet e mija,nuk jane agresive por jane reale,e verteta vret ,por nese ndihesh i vrare nga te gjithe te vertetat e kohes ,atehere rri dhe degjo njerzit qe te kane votuar per tet dhene te drejten dhe forcen te luftosh ate qe ke ne deshiren dhe ne mendjen jote,Edi Rama politika shqiptare ju perfaqeson edhe ju,Faleminderit per biseden ju uroj nje nate te qete?

Erionx Cergax: Se harrova ,si dilke ti siper ligjit dhe ne menyre arbitrare urdheron si diktator kompanite ne web te heqin reklamat per 24 ore ????,kush je ti erdogani ?, diktati eshte ligji tani ?

Ndoc Mulaj: Vone shume vone. Vendimi i duhur por shume i vonuar, duhej ta beje qe ne fillim sepse edhe kjo ishte nje prej arsyeve qe te dhame voten. Besoj qe edhe keto do kalojne me koncesion?!

Edi Rama: Jo Ndoc ti s’me ke dhene voten per kete, se nuk e kam premtuar ne ndonje fushate e para dhe e dyta, me mire jepe humorin me koncesion se e ke pak te lodhur?

Jet Jet: Se do te bejme, keni thene ketu e 28-vjet. Po bej jo do te bejme. Se u ngopem me kete DO TE BEJME. Duam rezultate jo do te bejme.

Edi Rama: Ka kaluar ne qeveri sot kjo, nuk eshte fjale eshte vendim qe i shkon kuvendit te Shqiperise dhe ne 31 dhjetor mbyllen qepenat!4 Comments

  1. JOoooo. kurre ska enderruar per para, por vetem ka urdheruar. E nisi nga minister, 20 perqindeshi ne bashki per ndertimet, bleu partine ngaNano, nuk po ngopet tani siKM, e ci do parate kymamuth? Po Linda ne bange sa interes ka futur? Joooo, ky nuk jeto per para ,, por paraja per keteciklop.

  2. po per kokain 3 mij euro ne dit,po per qitjonka e atlete roz,po per ikona te vjedhura e te shitur ne paris a ke endrruar.ama per ngjalen e metes ne lalz dihet qe edhe i zgjuar ke endrruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *