• |
ide | kryesore

Kush është “Taulanti” që përgatiti dëshmitarin e rremë Fredi Alizoti?

Lajme, Të funditNë video-përgjimin që i është bërë Fredi Alizotit, një prej të pandehurve në procesin gjyqësor për akuzën e inskenimit të përgjimit të Agron Xhafajt, ai tregon sesi Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu e mori në shtëpinë e tij për ta çuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Aty pranë, Fredi Alizoti tregoi se ishte takuar me një “Taulant” i cili kishte nisur ta provokonte dhe “t’i blinte mendjen” nëse ai mund të shndërrohej një dëshmitar i rremë në çështjen e Babales.

Fredi Alizoti e përmend disa herë “Taulantin” në bisedën ku nuk e dinte se po përgjohej, por asnjë herë nuk thotë se kush “Taulant” ishte që po i premtonte para në këmbim të dëshmisë së rreme. Fakt është që takimi është bërë në Tiranë, pranë prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe ky “Taulant” duhet të ishte një njeri i besuar i Fatmir Xhafajt dhe Ardi Veliut që të bëhej pjesë e një oferte të tillë.

BISEDA E PERGJUAR E FREDI ALIZOTIT

Fredi – Erdhi më mori në shpi vlla. Ku je m’tha se e kishin numrin e telefonit në prokurori. I thashë unë jam te lagjja. Ka ardh MB, makinë e zezë, m’ka marrë, m’ka çuar n’prokurori. …

Fredi – Ky ropqiri tani ishte me dy veta, Taulanti, ishte ballë përballë  me prokurorinë, ç’është një lokal aty.

Tjetri – Po, ka shpinë aty

Fredi – Po, biles kam pirë dhe një kafe aty dhe filloi të më blinte mendjen, kupton.

Fredi – E kupton ti, muhabete, s’kam gisht fare unë me këtë muhabet, di që e kam shok

Tjetri – Dhe nje herë, Drejtori i Përgjithshëm nuk ka pse vjen me të marrë ty me makinë.

Fredi – Ky është muhabeti, në daç besoje, në daç mos e beso. Këto qe të thashë tani janë të vërteta.

Tjetri – Të vërteta që ka ardh Taulanti, ka bë muhabet me ty e t’ka thënë e…

Fredi – Po, po, të gjitha të gjitha, biles më ka dhënë dhe kafe.

Tjetri – Ky drejtori i ri që është vënë?

Fredi – po, ore më vdekshin dy pleqtë po të betohem që është e vërtetë

Tjetri – Kush drejtor, drejtori i Tiranës?

Fredi – Ky Ard Veliu o vlla.

Tjetri- Si, të erdhi të mori ty nga atje?

Fredi – Po ore, po vlla. Ore unë po të them kshu tani. Po ju betohem dhe njëherë më vdekshin ça kam në shpi, në ju gënjej.

 8 Comments

 1. taulant rraj rama ishte ose gerotaulanti palla.e qfar rendesie ka ishte taulant palla apo edvin tahiri,sajmir rama,edi rraja ose rrahman edvini.nji cop muti te terit.

 2. Po dhe ju te lapis bini pre e ketij mllefi? Po e merrni ne qafe njerezit duke I lodhur nga trute, cdo 5 minuta duke nxjerr lajm pas lajmi. Po me tamam spaska faj Rama qe nji e dy ngeli duke permend kazan e legen.
  Si ka mundesi qe nje media e shkruar me 2 gazetare te njohur te merreni me palaco njerez.

  1. henri ku ka me palaqo se rama,kryepalaqo a mos ja zgjodhi lapsi rames ket deshmitar qe dje e puthete pra alizotin,po roshin,doshin,prengen,ballen,rrahman rrajen,frrok e ndok,balla e xhelila,balila e artur busha.po as ne burg te shkoje nuk gjen kaq kriminel o henri me fal se harrova dhe keta martinajt e vata qe u vran ne blok shok te edvinit.po si ka mundsi o henri qe 75 vite nuk i ndheq qenefit stalin enver kristaq ram e edvin,xhaf e gramoz,balla e gjelil gjon.pusho o henri se tu ka mbush tepsia per se tepermi.

 3. henri ku ka me palaqo se rama,kryepalaqo a mos ja zgjodhi lapsi rames ket deshmitar qe dje e puthete pra alizotin,po roshin,doshin,prengen,ballen,rrahman rrajen,frrok e ndok,balla e xhelila,balila e artur busha.po as ne burg te shkoje nuk gjen kaq kriminel o henri me fal se harrova dhe keta martinajt e vata qe u vran ne blok shok te edvinit.po si ka mundsi o henri qe 75 vite nuk i ndheq qenefit stalin enver kristaq ram e edvin,xhaf e gramoz,balla e gjelil gjon.pusho o henri se tu ka mbush tepsia per se tepermi.

 4. genjeshtra ,montim, ky taulant per te cilin flitet eshte nga fieri ndersa une jam nga librazhdi thote palla taulant
  ju qifsha ropt e shpis o politikan kurva

 5. Luli,alibeaj,bardhi e shiten salianjin ju vazhdoni ta mbroni ai dogji veten ne nje pune qe nuk diti ta beje mire punen,si baballaret e vet prandaj ai u shit nga luli,me thoni ju skiftera pse u largua me urgjence nga opinioni ky trim I madh I pd

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *