• |
ide | kryesore

Parashikimi i Bashës: Vendi do marrë fund…

Lajme, Të funditLulzim Basha thotë se rinia po ikën nga vendi pasi Rama të vetmen zgjidhje që i ka lënë është ose të merren me drogë, ose të emigrojnë.

Sipas Bashës, vendi do marrë fund nëse kjo situatë vazhdon.

Në një takim me të rinjtë e Devollit Basha bëri edhe disa premtime për të rinjtë, kur PD të qeverisë sërish vendin.

POSTIMI: 

Rinia po emigron masivisht sepse në mungesë të politikave të punësimit, e vetmja zgjidhje që Edi Rama i ka lënë rinisë është ose të merret me drogë, ose të emigrojë.

Nëse kjo vazhdon vendi do të marrë fund!

Me të rinjtë e Devollit diskutuam për vështirësitë që të rinjtë kanë për të vazhduar studimet e larta për shkak të rritjes së tarifave dhe prej papunësinë.

Detyra e parë e qeverisë së PD do të jetë përgjysmimi i tarifave për arsimin e lartë dhe pagesa e stazheve për të sapodiplomuarit.

Do hartojmë ligj të ri në mënyrë që çdo i ri dhe e re shqiptare të ndjekë studimet pavarësisht nga mundësitë ekonomike të familjes.

Një vend, rinia e të cilit në shumicë kërkon të largohet, shkon drejt shuarjes por bashkë me vendosmërinë e të rinjve shqiptarë, këtë nuk do e lejojmë!4 Comments

    1. agron ti ke 75 vite qe flen ne qenef negjmije dhe nuk zgjohesh nga apokllapia qe te ke ver mu.i i stalinit,si duket zodiak e keni mu.in ju RIDHJERJET E TIJ.bastard e kokpalare njerz qre fatin i len ne dor nji shitofreni si rama.

  1. Ha persheshin qe te jep kryehajduti,ha! Ky eshte me i qelbesire, se qelbesirat e balances, sepse eshte sherbetori i qelbesirave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *