• |
ide | kryesore

FOTO/ Burg përjetë politikanit italian që vrau të dashurën shqiptare

Lajme, Të fundit64-vjeçari italian Franco Vignati, ish-anëtar i partisë së ekstremit të djathtë “Lega Nord” është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e të dashurës së tij shqiptare. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane. 40-vjeçarja shqiptare Lavdije Kruja u qëllua për vdekje në pjesën e pasme të kokës dhe më pas u hodh në lumin Po në vitin 2016. Vignati kreu këtë veprim makabër pasi nuk pranonte ndarjen. Ish-politikani italian, përveç dënimit duhet të dëmshpërblejë dy fëmijët e viktimës me 200 mijë euro secili.

Related image Image result for Franco Vignati Image result for Franco Vignati

Image result for Franco VignatiLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *