• |
ide | kryesore

Kaos-Atletico: njeriu i besuar i Simeone përfundon në burg për dhunë…

SportNjë vështje e re trondit Atletico Madrid të Diego Simeone: preparatori atletik i colchoneros, bashkëpunëtori i besuar i Cholo, Oscar Ortega, është ndaluar në mbrëmjen e kaluar nga policia për ushtrim dhune. 60 vjecari është marrë në banesën e tij nga forcat e rendit dhe është dërguar në kazermën e Majadahonda: në mëngjes është lëshuar pa asnjë masë kundrejt tij, duke krijuar një paqartësi për këtë ndalim. Ortgea është në stafin teknik të Simeones që nga 2006 dhe është i famshëm për stërvitjet e tij të forta.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *