• |
ide | kryesore

(FOTOT) Paloka, bojë mbi fytyrën e Edi Ramës

Kryesore, LajmeNënkretari i Partisë Demokratike, Edi Paloka spërkati sot me bojë kryeministrin Edi Rama, i cili ishte ulur në karrigen e tij në Kuvend.

Paloka u çua nga vendi me shpejtësi dhe e spërkati Ramën me shiringë me bojë.

Garda ka ndërhyrë menjëherë dhe kryeparlamentari Ruçi përjashtoi Palokën nga seanca.

“Dil jashtë për veprimin e kryer dhe shkeljen e rregullave, dil jashtë. Mos më detyro të mbledh Byronë”, iu drejtua Gramoz Ruçi-Edi Palokës. Ruçi më pas ndërpreu seancën.

Tensionimi i situatës 

Paloka u nis drejt Ramës, pasi ky i fundit i kërkoi ndjesë kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë për fjalimin e mbajtur nga Lulzim Basha në Parlament pak minuta më parë. Rama e quajti Bashën ‘një fëmijë që nuk di çfarë flet’. 

Basha fillimisht përshëndeti ratifikimin e Protokollit të Aderimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO por më pas foli për një gjendje të rëndë në Shqipëri. Basha hodhi akuza ndaj kryeministrit Edi Rama por ky i fundit menjëherë pasi mbylli fjalën kreu i PD, kërkoi të flasë.

“I dashur miku ynë kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, ku kërkoj ndjesë për këtë shkelje të kodit të mikpritjes, por ju siguroj se fëmiu që sapo foli jo nuk i mendon ato që thotë po thjesht nuk di se çfarë thotë, edhe njëherë ju kërkoj ndjesë”, tha Rama pas fjalës së Bashës.

©Lapsi.al

 

 

 

 

 

 44 Comments

 1. Puna më e mirë që mund të bëjnë mediat pas kësaj, është të paraqesini njëkohësisht gojën e Ramës duke bërë gjestin e ndyrë prej palaçoje të përqeshjes si “thuthuq të Palokës, e gojën e tij të lyer me bojë nga stilografi i Palokës.
  Çfarë mbjell do të korrësh.
  Kaq është historia.

 2. I kerkoi falje kryetarit te kuvendit Maqedonas. Ky nuk i kerkoi falje popullit Shqiperise kur bente tubime kunder futjes ne nato dhe ironizonte kur thonte se nato eshte nato. Cfare do mbjellesh do korresh.

  1. po normale qe bejn keshtu gjerash. keshtu kenaqin elektoratin, kete nivel elektorati, kete nivel dhe keta, ja shif komentet. ropt ne pidh kush shan.

 3. Imagjino te marrin pushtetin keta fashista qe kane mbetur nga e ashtuquajtura PD!!!Prandaj jane betr si bisha te egra se e dine mire qe me vote nik vine kurre ne pushtet…

  1. Po shko mor k….. Aj sa te ket mariuan per 50 vjet nk fiton pd se aj mut mutit
   I blen votat per nji thes miell

 4. Pse keta erdhen me vote te pa vjedhur.? Cudi sa injorante jane morrat e kuq. Sidomos tani qe mbulojne tregun e femijeve dhe te rinjte me kanabis neper shkolla.
  Xhafaj krahason rezultatet e tij me pike krahasimi Tahir viktimen e kohes.

 5. Ujku kur eshte ne gramat e fundit te jetes ,sic jane keta qelbesirat e rivdekjes mundohet te skermiti dhembet ,te imitoje ,te perqeshi si ata te spitalit psikiatrik me c’do kusht vetem sepse nuk kane me cfare arme te perdorin me. ,Dhunen e perdoren ,mashtrimin ,grabitjen ,hashashizimin ,rrugacerine,krimin ,trafikimin ,perdhunimin ,korrupsionin ne permasa galopante dhe keshtu i bie me mire te qeverisin fashistet se keta morrat e kuq ,keta pjella e bushtrave komuniste.

  1. O stalin sado i jeq te jete Rama prape eshte shume me i mire se paraardhesit dhe eshte i vetmi qe e ka futur shtetin ne binare,pasi qe kur ka hyre demokracia ketu e tridhjete vjet vetem demokraci nuk kemi patur por kemi pasur nje rrumpalle te vertete ku militantet e PD-se nuk paguanin as taksa as korent dhe nuk njihnin as shtet as ligj dhe prandaj tani jane bere si te terbuar se e kuptojne qe Shqiperia me ne fund po behet,sigurisht nuk mund te behet brenda nje dite por ama themelet e nje shteti funksional jane hedhur dhe kete e shohin te gjithe ata qe kane sy…

   1. Per cilet binare flet ti more kmer i kuq !Per cilet binare ben fjale monster !Ku ?Ku jeton ti plehre…..,me se merresh ti injorant ?!Çfare pune ben ti qenie e peshtire ?!Kujt i thua shtet ti qelbesire ?!Per cilin shtet flet o .ar/.are !Pika qe s’te bie o funderrine se me shtet te korruptuar nuk ka njohur historia e shtetformimeve as ne Kolumbi o dythundrak !?Nga mengjesi ne darke,vjedhin e me flet per shtet ti monster !?Per shina ??!?!Nese quan shina skandalet e panumerta te kesaj palo qeverisje je ne rregull mut !Njerzit po vdesin per buke e ti flet per binar,pleh !Bandat jane kudo,ne parlamenti plot me bandite e ti ha mut ketu !Protektor prostitutash,perdhunues ne grup,e jo ne grup,te degraduar me filma porno e me ministre qe ben fima te tille e flet per shtet ti matuf !?Paguhesh per te share ata qe shajne qeverine,zoti te çofte te keqen te dera,aty do e shikosh shtet narkon se si eshte,monster !Nejse ti nuk mund te jesh ndryshe nga ai qe i ke dhene besimin per te bere katrahuren qe ka bere ne kete vend leshi.Shqiptaret iken,e flet per binare o vdeksire !?!

 6. Ec para z Rama se ke mbeshtetjen e gjithe shqiptareve te ndershem. Nga keto lloj veprimesh rrugacerore shqupi duket qarte se cfare lloj politike perfaqeson.

 7. Keto jane per te elektrizuar popullin me demek per protesten.Me keqardhje e them qe ky me kete opozite do rrije dhe 10 vjet ne pushtet

 8. Bravo Stalin, filozof je!
  “te perqeshi si ata te spitalit psikiatrik me c’do kusht vetem sepse nuk arme me cfare te perdorin me”
  Ndersa ju keni arme oratorine thethuqe me shiringat e doktor Shpelles’ ilustruar me analizen tende futuriste.
  Picke te mizes ku perfundoi Shqiperia!

 9. E ke pak mor horr ca flet ti neper mitigje mbledje televizione dela shpellar nuk i ngehet e nuk i ulet popullit ti do nje …………………………………. te qe ta kuptoshe se kushe eshte populli nuk eshte dele nuk jane shpellar sic thon ti rrije me jave te tera pa lare dhe te vinte era 10 m large tani qe u bere kreminester i thua popullit shpellar dhe dele ku i gjete tek…

 10. Byroisti nuk i ndahet saliut,stilolaps saliu,stilolaps byroisti kur dhe vete e ka pare qe eshte shiringa qe paloka kishte perdorur per te mbushur veten me droge,stalini si gjithmone flet por dhe vete nuk e di ku ndodhet,por une mendoj qe ai ndodhet me goje hapur ne vrimen e bythes se saliut kur dhjet,prandaj eshte i coroditur dhe qelb dynjane.mos harro protesten bythlepires

 11. ja iku rama po kush do vije? lulu mona dhe paloka? keta jane figura tte konsumuara qe ste ngjallin asnhe shprese. studentet ne nje jave ngjallen me shume admirim se keta dinosaure qe duan vec pushtet per vete

 12. O -i pa emri -i Ridhjerjes-dhe ti shoku -Jetmir-nje kryeministeri qe i ka dale -boja-kishte nevoje jo per aq pak boje,por per me shume dhe boje te zeze .Si nuk e kuptoni o fanatike,o nostalgjike te -ridhjerjes-qe ky vend mori fund nga skamja ,varferia e tej skajshme,krimi ,perdhunimet droga .Pse behi kaq qorre ,ini njerez apo kafshe qe nuk ju ndan truri ku eshte katandisur ky vend .Shikoni cmimet e bukes ,perimeve ,zarzavateve,e naftes qe eshte kryesorja kane vajtur ne stratosfere ..Drejtesia ka vajtur per lesh .Tani neqofte se i futesh nje krimi per te vrare duhet te vrasesh 4 vete te denohesh me 25 vjet se po vrave nje ke burgim te perjetshem .Ae shikoni qe u pergjysmua popullsia se te gjithe muaren arratine si ne 1990 -ten dhe kur pas 27-8 viteve.Po si nuk ndergjegjesoi te pakten te shkruani nje ralitet qe eshte i pranishem,por mundohi me gerr-verret tuaja ti mbroni ato me aq fanatizem .Ju per mendimin tim ini -trushplaret-e Ridhjerjes -qe nuk ddini gje tjeter por vetem te derdellisni duke ju kundervene komentueseve te tjere.

 13. Jetmir .ari !Me vote te lire e te ndershme kurre asnje dite nuk rri edvin rama ne pushtet !!?Ju qe mbroni nje monster qe perqesh nje deputet per menyren se si flet dhe tani hani menderen e acaroheni pse e beri me pak boje kete kryeminister horr !?Per ju hijena e palaço qe gjithe diten beni komente duke mbrojtur edvinin dhe qeverine e tij te perdhunuesve,zotin u kemi lene.Ju meshiroj,qenie pa piken e respektit per humanet !?!Se turp nuk keni ju !Jeni ata qe bete 21 Janarin,jeni ata qe asnjehere nuk hodhet poshte eterit tuaj te ndyre ?!!Ju qelbesa,e qelbesira kudo ku jeni,pushteti juaj i degjeneruar ne cdo element eshte i marre fund !!!Te pa moral,pervers,te piset,hajdute,perdhunues,protektore,kanabiste,kurvar e kurva,gojeshthurur,shpirtlige e te pafe,ikni tani se me vone nuk ju leme ne te ikni me !?!

 14. Pushteti nuk merret ne tavoline apo me keq me dhune, ai merret duke bindur njerezit per te mirat e prgramit tend. Kaq. Jetojme ne evrope jo ne afrike.

 15. Do te marr dhe motren tende ta kemi me vete po deshe dergoje e dhe gruan edhe mamken edhe ndonje teze apo halle qe ke, se nje une ,nje Lenini,nje Putini dhe nje do ja leme Lulzimit .

 16. Do te marr dhe motren tende ta kemi me vete po deshe dergoje e dhe gruan edhe mamken edhe ndonje teze apo halle qe ke, se nje une ,nje Lenini,nje Putini dhe nje do ja leme Lulzimit ore shoku Xon Zyberi.

 17. ngelet duke ber sex te lapsi e duke qire mamat motrat babat tezet e cdo kafshe shtepiake te njeri tjetrit. e pse? per Salen e sojin e sorrollopin e tij. ca mjerimi. jan ca ketu, qe vec hyn per tu shar e per te qir e per tu qir. ah more tifoz te mjer (ca jan te pagur per kete pun dhe dallohen kollaj). po nuk kini pun te tjera, nuk keni halle personale? duhet te qani hallin e te mbroni nje klas politike te degjeneruar?

 18. Sa me shume boje tu hedhesh aq me te shpelare duken. Damian Gjiknuri ne vend qe te shkoje ne burg e atyre e mjerim ky popull.dergon ne vlore ler te pastruar bunkerin ku do futen te shtunen.8
  Pse nuk shkojnetek unaza e re 2km per 40 ml Euro. Jane me ngrohte atje. Mortja

 19. Ty Stalin nona te ka zone kopil me Shabon Qosen. Po deshe fakte dhe dokumenta nga arshiva e maternitetit te Tirones me jep adresen te ti dergoj me poste.

 20. Laksativin Stalin,saliu dhe skifterat e lacit te duan te paster nga bytha se goja te eshte qelbur,bythqir Stalin ne proteste te shtunen nisja nga shqupi

 21. Shaban Qosen e paske baba qe e njeh kaq mire ,po vone e ke gjetur babane oi pa emri i ridhjerjes,Apo ne portalin shqiperia qe dhjesim ke aplikuar .Se me sa klikova ne -Google-qenka antar i -PESISTEVE-TE RIDHJERJES ky..Megjithe ate ti nuk e meriton pseudonimin -gjinekologu-dhe c’do pseudonim te vesh ty te shkon ky pseudonim –

  ————-Kopili i nje bushtre komu -socialo-peseiste————-

 22. Nuk te beri derman laksativi atehere perdor ilacin qe perdor idhulli sali Haloperidol,me kete ilac do shpetosh,si ka shpetuar sali korbi o RR K

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *