• |
ide | kryesore

Fillon firmosja e djegies së mandateve nga opozita (FOTO)

Kryesore, LajmeNë këto momente vijon në Partinë Demokratike firmosja e deklaratave nga ana e deputëteve për lënien e mandateve. E njëjta gjë ndodh edhe në selinë e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Mësohet se në PD i pari që ka firmosur është kryetari Lulzim Basha. Pas tij ishte ish-kryeministri Sali Berisha. Më pas vijon firmosja sipas radhës për të gjithë deputetët. Deklaratën se jep dorëheqje nga mandati i deputetit e ka firmosur edhe kryetarja e LSI-së, Moika Kryemadhi.

Një kopje të asaj deklarate e sjell Lapsi.al më poshtë. Firmosja e dorëheqjeve po bëhet në mënyrë individuale dhe do të vazhdojë me të gjithë listën e deputetëve dhe kandidatëve për deputëteve që pasojë në listën për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

Pas firmosjes së dorëheqjeve, kërkesat do ti shkojnë Kuvendit të Shqipërisë dhe më tej në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve. Nesër opozita ka paralajmëruar mbajtjen e një proteste të madhe përpara Kuvendit. Ndërkohë që mazhoranca nga frika e përplasjeve e anuloi seancën. Vendimi u komunikua nga kryetari Gramoz Ruci.

©LAPSI.al

 19 Comments

 1. Hajt komen e mar paci

  Po droges xhafes bandave shullazit tahirit perdhunuesve roshit me shoke tutoreve ndoka prenga frroku etj qeveritareve beqja cela balluku ahmeti etj rilindasve dhe mbi te gjitha donika preles ??si do u shkoje valle??

  Merrni noi zotim publik qe do i coni ne te semes figurativisht dhe praktikisht qe te veje men qelbesira i rradhes ne pushtet

  1. pse dorzun mandatet mir ben ,tregun aftesin qellimin ,dhe popullit i hoqen vullnetarisht nje barr te malle ky eshte dorzim ,nga premtimet dhe zhgenjim per ne qe voten ju llam disaher me mendim te na kthenin pronat mundesonin drejtesi hak e cila prollon vetem zgjillje ,kete e premtun por kurr se mbajten kur dikush premton dhe smban premtimin ne shqip quhet mashtrues,tani na tralltut dhe me largimin nga ana ligjore quhet dorzim ,sepse aty eshte vendi perfaqsimit tone,kjo perfundoj,ju u dorzut duke na dorzuar gjitheve,tani nuk keni te drejte te na therrisni as tu pergjigjemi ,arsyeja,kushdo qe pretendon ,te marre ne amanet pergjegjsit mbi ne tashme duhet te jet i shpjegueshem ,dhe me garanci me firme ne publik bese dhe te ket vlera te mos jet njeri krimit ,1 te premtojne kthimin e pronave 2 pajtim te brendeshem kombetare 3 kthimin e pasurive kombetare kombit shtetit nen administrimin menaxhimin dhe dobin kombetare te hellin firm dhe te premtojne drejtesi hak ,per te gjith marrveshje mirkuptimi dhe disiplina zbatimi si garanci besimi te premtojne dhe garantojne se do ngre grup pune pte pavarur pran ,vetingut nga gjitha nivelet,per te hetuar per cdo krim shkaqet ,dhe keto duke i materializuar ne ligje dhe cuar drejtperdrejt ne parlamet per miratim ,per ndalimin e shkaqeve te krimit te cilat jan bere burim kriminalizimi i popullsis se pafajshme ,premtoni dhe hillni firme qe do te angazhoheni ne formim adekuat te brezave ne shkolla largoheni nga borxhet e jashteme,,vendosni pasurit kombetare ne dobin e shumices dhe krijoni mundesin e kthimit gjith shqiptareve ne vend ,premtoni dhe jepni garanci se do mbroni te drejtat e shqiptareve kudo ne trojet shqiptare dhe u pergjigjeni vullnetit tyre e mbroni ate tregoni konkretisht nje plan per te gjitha problemet kombetare qe deri tani jan shkaktuar zgjilljet e tyre tregoni angazhimet dhe zgjilljet e ture konkretisht tregojeni nje plan te tille perpara popullit dhe do te shihni , gjith do na ket pas per jet a vedekje,ne mbeshtetje angazhim sakrific,vetmohim ,tashme u zgjuan te gjith ska me hapesir per meshum mashtrim ,as pushtet te paligjeshem,un nuk i shkoj askujt pa nje plan ku ne te eshte zgjillja ime e garantuar dhe gjith shqiptareve sepse zgjilljet vin ne unitet por vetem me drejtesi hak dhe ulleheqes te drejt

 2. LIRA E SHPREHJES ,NE MEDIA ONLINE SHGENJIM I MALL SEPSE FJALA LIRE NUK LEJOHET TE DALE PERSE FJALA LIRE ANALIZOHET ,DHE KU KA FAKTE ANALIZOHEN NXIRREN KONKLUZIONE MERREN DOBIT,,MBASI NJERZIT KUDO FLASIN MBI BAZEN E ASAJ QE DEGJOJNE SHOHIN ,POR GJITHNJE ,ME KAHJE PER MIRE NESE NDALOHET FJALA LIRE ATEHERE HYJME NE FOKUSIN ANALIZ KONKLUZION REcIPROcITET KUR NUK PYETEMI NUK DETYROHEMI KUR NUK RESPEKTOHEMI NUK RESPEKTOJME

 3. BRAVO BRAVO BRAVO.
  Nuk jam me opoziten mendoj qe jane njesoj, flamijt jane te ndryshem, por duke qene se vetem opozita mund te nxjerr ne shesh nje mase kaq te madhe njerezish si ne 16 shkurt e pershendes.
  Ka vajtur aty, ku nuk mban me. Keta pushtetare jetojne nje realitet tjeter, dhe ju duket se kush ankohet eshte patjeter i PD.
  Jo , pjese e kondiderueshme ne shesh ishin njerezit e zhgenjyer totalish dhe te pakenaqur. Korrupsioni galopant nga nje ane, dhe fukaralleku i madh i nje populli te tere, ky kontrast shkaktoi ate revolte, qe duhet te jete vetem fillimi.
  Ky kryeminister ka deshtuar, asgje ska bere, vetem llogje kavaje, vetem skandale. Nje njeri dukshem psikopat dhe i papergjegjshen.

 4. Po rudina hajdari ju pushta e quajtet tradhtare po per te njejten gje mandatin,tani byth lepirsa vazhdoni lepini bythen e luluse dhe saliut

 5. Nje tjeter dokument historik qe deshmon turpin tone. Menduam se po tranzitojme drejt demokracise, por paskemi qene duke tranzituar drejt diktatures. Duhet te kemi noj deformim gjenetik se nuk ka mundesi qe pas 30 vjetesh te diskutojme akoma A-ne e demokracise. May God destroy us !

 6. I turpeshem kryeartikulli i gazetes dita sot dt 21 shkurt. Rama kritikohet vetem per pandeshkushmerine ndaj opozites. Po per aferat korruptive te Rames nga koncesionet e Vilma Nushit Beqjes per krimin ekonomik dhe me komp d h Albania etj te Rames Gjiknurit . Po droga E kanabizimi i Vendit me Ramen Tahirin Geronin Balilin me ndihmen e shefavete policise qe jane ne arrati etj etj etj. Sikur nuk pame te permendeshin. Turp. A ndeshkohet gjithe ajo pjesmarrje apo nje popull me gjere dhe qe po braktis vendin step by step. TURP PER JU O TE GAZETES DITA. Kjo tregon se keni filluar te ferkoheni me Ramen vetem per interesa te caktuara. Dhe njehere turp.

 7. kush ju ka besuar dhe ju beson te padrejteve i ka besuar shkatrrimit vet,raliteti faktet tregojne qe per nji shekull pa shkeputje ndaj shqiptareve ,eshte luajtur padrejtesi ,ne besimin e tyre ,formimin e tyre pronat e tyre ,mundesit e jetes tyre,ku kan perfunduar te kriminalizuar breza te tere permes politikave ligjeve dhe veprimeve ,te gjith keto ishin klasa politike qe sundoj ne komunizen dhe pasardhesit e tyre ne demokraci ,ky ralitet qe sejcili e urren ,eshte pasqyr padrejtesie rrug problemesh pa zgjillje,nese kerkojme drejtesin drejtesi ka vetem nje fetarisht shkencerisht dhe praktikisht,qe eshte e verteta,por qe ne nje shekull shum u fol ,ne emer te drejtes me ligje por kurr su zbatua ne praktike vetem se u luftu shkatrru,keta asnjeher skan mbajtur premtim vetem zhgenjim ,erdhi koha qe sejcili te bejne zgjilljen e vet por per te pranuar padrejtesin te padrejtit kurre,me

 8. Ca ilanjosesh!!! Shikojeni 2 shin qe nuk eshte njesoj me muajin. Jane prape deputet dhe po jo hedhin hi syve. Rrace e poshter.

 9. Demokracia parlamentare qe kemi sot eshte fryt i mundit dhe sakrificave te disa brezave te popullit tone. Braktisja e saj nga ana e partive te opozites, me pretekste krejt te pabesueshme eshte gjest i rende, tradhti ndaj popullit dhe zgjedhesve te vet.

  Transferimi i debatit dhe i konfliktit politik nga kanalet kushtetuese, si parlamenti, ne rruge dhe sheshe eshte zgjedhje e tmerrshme, qe rrezikon drejteperdrejte prosperitetin e individeve dhe familjeve shqiptare. Kjo zgjedhje i hap rruge dhunes dhe pershkallezimit te konfliktit, duke demtuar rende ecurine e cdo veprimtarie ekonomike dhe shoqerore te shqiptareve.

  Nuk eshte hera e pare qe kastat politike tentojne ta djegin Shqiperine, per te rilindur ata vete nga hiri i saj. Ka ndodhur fatkqesisht disa here me pare, me efekte te tmerrshme mbi shoqerine tone. Shpresoj qe kete here ta kene me te veshtire. Kane perballe nje popull me te forte, me te pergatitur, me interesa vetjake shume me te medha se ne te kaluaren. Si edhe nje bashkesi nderkombetare me vigjilente, qe fatmiresisht ju ka reaguar flake per flake, me deklarata te forta dhe te paekuivokueshme.

  Shpresoj gjithashtu qe ‘bomba’ qe duan ti hedhin Shqiperise tju plase ne dore atyre vete, duke na cliruar njehere e mire nga prania e tyre tashme e padurueshme politike (imagjinoni sa me e lehte do te ishte te rrezoje Ramen sikur perballe te mos kishte Lulin, Saliun dhe Monen, por nje brez te ri, revolucionar politikanesh!).

 10. Me ne fund nuk do i shohim me , ia bene gropen vetes, nuk pyet me bota per ju, Ramen e mbeshtesin qytetarete ndershem, dhe sigurisht ka perkrahje nga bota per reformat e forta qe ka bere, turp per ate pjese te popullsise qe pranon kete rrumpalle qe kerkon Saliu, Luli e cizmja, kjo e fundit doli ne origjine , keshtu ka bere si 18 vjec kur hyri ne politike e keshtu vazhdon tani qe po shkon 50 vjec.Nqse ne e duam vendin si bota , kete po e realizon vetem kjo qeveri, me gjithe te metat qe ka. Rama urojme sa me shpejt mbaroni reformat dhe tregojini hakun qe i takon gjithsesecilit!

 11. Fleta te firmosura nga lepirsit por nuk kane date,ky eshte sinqeritet thone shpellaret dhe sklleverit e saliut,spak u krijua sali e lulu,shkoni ne kqz mos beni sikur keni dhene doreheqje nga mandati pushta,nuk genjehet populli me nga ju vrases

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *