• |
ide | kryesore

Salianji i pandehur, reagon PD: Opozitës nuk ia mbyllin dot gojën

Arkiva, Lajme, Të funditPartia Demokratike ka reaguar ditën e sotme pas daljes së lajmit se Prokuroria e Tiranës ka marrë nën hetim ish-deputetin Ervin Salianji. Në një reagim zyrtar, selia blu thotë se prokuroria e kapur nga Rama mbron trafikantët dhe merr nën hetim denoncuesit.

Deklarata e plotë i PD-së:

Prokuroria nuk zhgënjeu dhe sot, kur zyrtarizoi vendimin politik të Edi Ramës për marrjen të pandehur të Ervin Salianjit. Asnjë surprizë nuk ka në këtë vendim, ku i akuzuar është denoncuesi dhe jo ai që bën krimin.

Denoncimi i Partisë Demokratike faktoi përfshirjen në trafik droge të vëllait të Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe mbështetjen që i siguronte ai nga funksioni publik. Falë këtij denoncimi:

Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, nuk vazhdon të merret më trafik droge, por është në burg në Itali për trafik ndërkombëtar droge.

Fatmir Xhafaj u shkarkua si Ministër i Brendshëm, duke mos përdorur më pushtetin e tij politik për të favorizuar të vëllain në trafik droge.

Taulant Balla dhe Ardi Veliu u faktuan si manipulatorët e çështjes, duke fabrikuar prova e dëshmitarë, me qëllimin e vetëm mbrojtjen e Ministrit të Brendshëm dhe vëllait të tj trafikant droge.

Vendimi politik i Prokurorisë është paralajmëruar nga Edi Rama që ditën e parë të zbulimit të skandalit nga Partia Demokratike. Akti i sotëm dëshmoi, edhe njëherë se, për sa kohë Edi Rama të jetë në Qeveri, drejtësia i ka duart e lidhura dhe krimi i organizuar do të jetë i paprekshëm.

Edi Rama dhe prokuroria e tij politike nuk do t’ia mbyllin dot gojën opozitës!

Partia Demokratike është e vendosur të denoncojë çdo aferë që provon se Qeveria Rama është produkt dhe peng i krimit të organizuar.12 Comments

 1. Nuk do ja mbylle gojen,por do ti kerkoje ta hape gojen ketij sali anjit,se I di disa gjera ky pis cun,florenc hoxha,sali lushaj,fol sali anj per te miren e opozites

 2. Filloj reprezalja e njesiteve guerilje me ne krye -Nafijet e dybekut—-Marku ,Prela-per te krijuar panik tek njerzit ,presion qe ja ne nuk kursejme keta qe kane qene deputete dhe jo me ju.Filloj manipulimi i ceshtjes -Babale-per te gjetur me ne fund nje fajtor .Dhe fajtore jane keta qe bene denoncim te rreme .Nuk i ha populli keto o qente dhe bushtrat e c’drejtesise.

 3. Veprime të tilla të prokurorisë së kapur nga Rama, po vërtetojnë ate që ka denoncuar opozita, se kjo nuk ishte reformë në drejtësi, por kthimi i saj në një levë të diktaturës.
  Opozita bëri veprimin e saj ekstrem të dorëzimit të mandateve, pikërisht se prokuroria nuk ka përfunduar asnjë hetim ndaj qeveritarëve të impikuar me krimet apo me bandat kriminale.
  Në vënd të dëgjojmë marjen si të pandehur të Gjushit që e pranoi vetë publikisht në studiot televizive se i quan qytetarë e votues normalë , bandën e Avdylajve, prokuroria mer si “të pandehur” ish deputetin Salianji që ka denoncuar tek ajo, faktin se vëllai i ish ministrit Xhafa, ndonëse një ish i dënuar me 7 vite burg nga drejtësia italiane për trafik droge, vazhdonte të bënte ligjin në Vlorë në bashkëpunim me oficerë policie.

 4. te njejtet kara vazhdojne te komentojne ketu per PD .

  Ne burg pederastin e mutit.
  Kurse ju kurvat qe komentoni ketu do tju gjejme dhe do ju perdhunojme.

 5. Ato motrat dhe grate o i pa emer i ridhjerjes qe mundohesh me lloj pseudonimesh silli t masazhojme.

 6. Me date 16 ju shpellare prasin ne bythe dhe me vrap protestoni qe salihu tja u qi robt e fisin tju djeg me napalmin e gerdecit dhe faren tuaj ta shfarose nje here e pergjithmone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *