• |
ide | kryesore

Profeti Ronaldo: ja çfarë parashikonte CR7 përpara ndeshjes me Atleticon

Sport

Besimi i treguar nga Cristiano Ronaldo në ndeshjen e kthimit kundër Atletico Madrid, në 1/8 e Champions, ishte thjesht një vazhdë e asaj që kampioni portugez kishte parashikuar si një profet i vërtetë. Konfirmimi vjen përmes mesazheve të shkëmbyera mes tij dhe mikut të tij të madh Patrice Evra, pesë ditë përpara ndeshjes, të cilat francezi i ka publikuar në faqen e tij në Instagram. “Kam besim tek ty vëlla, nuk e kam humbur kurrë” i shkruan ish-mbrojtësi i Juventus, duke marrë përgjigjen e CR7: “E di. Do t’a kalojmë raundin, në shtëpi do ti shkatërrojmë” lexohet në bisedën e WhatsApp, që është postuar nga francezi për ti dedikuar mendimin e tij lojtarit, që e konsideron më të mirin në botë. “Kjo tregon besimin, nervin, vendosmërinë e lojtarit më të mirë në botë. Në cdo rast të madh ka treguar se është një burrë i vërtetë. Të lutem mos u bëj xheloz nga fakti që i tregova të gjithëve mesazhet!”.

View this post on Instagram

Behind the scenes… these are messages between me and @cristiano 5 days before the massive comeback!!! This just shows you the confidence, the anger, the determination from the best player in the world 🌎 we should thank cricri mummy and daddy and of course god 🙏🏼for giving to us that nice man and unbelievable player. Every big occasion with big pressure my brother always proves he is the man !!! Soo please don’t be jealous I just wanna share and if you don’t agree I can’t do anything for you …enjoy your life but you have to recognise he is simply the best of the best and don’t try to tap the screen for his number 😂😂😂 #ilovethisgame #positive4evra @juventus #finoalafine #world #bestplayer

A post shared by Patrice Evra (@patrice.evra) on

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu