• |
ide | kryesore

Veliaj injoron Tahirin: Ekipi, më i fortë se individët

Lajme, Të funditDeri sa kohë Saimir Tahiri ishte aktiv në politikë, ata të dy shiheshin si rivalë të fortë njëri-tjetrit. Por edhe tani që Saimir Tahiri po përballet me drejtësinë dhe është larguar nga partia dhe drejtimi i PS-së së Tiranës, Erion Veliaj thotë se mungesa e një individi nuk do të ndikojë në fitoren e Partisë Socialiste në kryeqytet.

“Partia Socialiste është më e fortë edhe se unë, edhe se Saimiri, edhe se Blerina. Në PS jemi super të mobilizuar, jo vetëm për bashkinë por edhe për këshillin bashkiak sepse na duhet një shumicë që nuk e lënë punën dhe kjo është arsyeja pse Këshilli Bashkiak ka 100 kandidatë”, – tha Erion Veliaj në studion e emisionit “Opinion”.3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *