• |
ide | kryesore

Zgjedhjet/ Fleckenstein mbetet jashtë Parlamentit Europian

Lajme, Të fundit


Knut Fleckenstein, raportues për Shqipërinë në KE, nuk do të jetë më eurodeputet. Lajmin e ka bërë me dije vetë ai, ku përmes një postimi në rrjetet sociale, ndërsa ka falenderuar mbështetësit, është shprehur i zhgënjyer nga disfata.

Partia me të cilën konkurronte  Fleckenstein ka perfomuar dobët në zgjedhjet parlamentare të BE-së që janë mbyllur pak minuta më parë.

Si rezultat, ai nuk është zgjedhur për të qenë pjesë e Parlamentit Europian, duke humbur postin që mbante deri më tani.

“Në Hamburg kam biseduar vetëm me anëtarët, si dhe miqtë e SPD Hamburg. Grumbullimi i parë i rezultateve të zgjedhjeve evropiane është zhgënjyes për mua. Unë do të doja të përfaqësoja edhe për 5 vjet, Hamburgun në BE.

Ne po presim rezultatet përfundimtare më parë, por: Falenderimet e mia për ekipin tim, jusos Hamburg, anëtarët e shumtë të përkushtuar të SPD-së që kanë bërë një fushatë të madhe me mua në kohën e tyre të lirë dhe gjithashtu shumë miq e mbështetës që më kanë dhënë në javët dhe muajt e fundit mbështetjen e tyre”, shprehet Fleckenstein.


26 Comments

 1. Uuu ca qefiii .. Uuu ca qefiii.. Kaloi shkurdhaku ne ekstaze.

  Ky qe donte me na fut ne ne BE. Ta shofi Rama tashi. Nuk futet shqiperia ne BE. E hengri Rama.

  1. ??? ne qenef negjmije ju ka fut knut,ketij si rames ne gjermani askush nuk ja ka fut.merkel aty fol e jo frankeshtajni.kot ter ato pare kokane qe ka hargju rama,prr lesh shkoj edhe spiropela qe i ka hith pallen knutit e rama.

  2. Booo o fshatar parazit, je i njejti qe komenton dhe te exit ne facebook. Ke rene ne celular mor te qifsha grun ngrop

  3. O rrot kari kushdo te vije nga evropa ketu po si ky do flase, seshte faji i te derguarve te evropes po i pd qe ne mentalitet ka mbetur parti cecene qe sdi te liberalizohet

 2. hahaha u qerua ky spurdhjaku qe kerkonte pidh ne shqiperi, vetem kur te behet nei “keshilltar” i gej99cave tani

    1. Shi si ben ti, sikur bashkia dhe qeveria njk rrijne 24 ore para jnternetiti duke marr info. Si kujton se u be i ditur rama brenda pak kohe. Rama e pranon ne menyre jndirekte une kam nje jete qe juk kuptoje, te vini ju dhe te beni te zgjuarin, mezi uu shantazhova, ju kam marr edhe ne telefon shpie tju kerrcenkje qe kur kam qene kryetar bashkie. Eha mir o socialista mire pirdhni dhe pak me pras me bythe.

 3. Shkoj ne te semes ky bq , avash avash edhe hani aty do shkoj, zoti eshte i madhe shikon se po shtohen shume bq dhe po i kthen andej nga kane dale kata sorria te qelbur.

 4. Pijanec legen. Kush te pranon me ne tryeze o koke gjyle. Shiko mos kap ndonje parcele me hashash nga fondi qe ju ka siguruar Rama.

 5. Sa do qesh kur edhe ai qe do dergoje evropa pas knutit te flasi po njesoj dhe katnaret e malokt te thone po prape na mbyti sorosi ?

  1. Jo re jo nuk zhythet ai. E di qe po u zbyth e hengri nga shoket e vet brenda 24 orshit prandaj ja nxjerr inatin popullit dhe shkon e ben artistin duke promovuar librin KURBANNN te keqen

 6. sa kam qesh me keto komente. menyra sesi shkruajn (te gjith si divizion) eshte ashiqare qe me shum se gjysmat jan te paguar per keto komente. keto si ato muhabetet ne kohen e monizmit me “ameriken imperialiste” ose si ai muhabeti i atij fshatarit te humbur qe shruante “vietnami do fitoj” ne nje fshat te humbur ne shqiperi, nderkohe qe vietnami kishte fituar me kohe. Nejse mjeran provincial. Stili i partive pluraliste shqiptare njesoj si ai i PPSH, asnje ndyshim ne substance, icik ne forme. o te shkretet ju, sa gjynaf.

 7. ca injorance ne fshatin tone. keta te eksituarit qe gezojn per kete jan qesharak e absurd deri ne banalitet. po ca kujtoni ju o injorant se europa eshte fshat si shqiperia dhe i pari fshatit ben ca ti doje kari? kushdo qe te vij pas ketij do flasi njesoj se ky nuk flet mendimet e veta po ndjek nje axhende dhe nje politik te caktuar qe diktohet nga vet BE. injoranc katunaresh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *