• |
ide | kryesore

Pesë VIDEO/ Të gjitha alibitë e Ramës në mbrojtje të krimit

Arkiva, Kryesore, LajmeSa herë që njerëzit e Edi Ramës përfshihen në një histori kriminale, kryeministri ndjek të njëjtën taktikë. Ai hidhet në sulm me të gjitha mënyrat që të përhapë alibi të rreme dhe të akuzojë denoncuesit.

Këtë metodë kryeministri e ka përsëritur disa herë. Kujtojmë avionët e drogës. Në vitin 2014 Sali Berisha deklaroi se në Divjakë po transportohej drogë me avionë. Ndryshe nga ç’u provua më pas, Rama replikoi në parlament duke i quajtur avionët mushkonja.

Në vitin 2015 Rama nuk nguroi të quante Dritan Zaganin kriminel dhe dekonspiures operacionesh. Ishte pikërisht ky oficer nga Vlora që denoncoi i pari grupin trafikant ‘Habilaj’ dhe lidhjet e tyre me ministrin e Brendshëm të asaj kohe, Saimir Tahirin. Sot, ky grup dhe Tahiri po përballen me drejtësinë për të akuzat që ngriti Zagani.

Në vitin 2016, nga Kavaja, kur bashkinë e drejtonte socialisti Elvis Rroshi, Edi Rama ironizonte akuzat e opozitës, që u provuan më pas të vërteta. Ndryshe nga ç’pretendonte Edi Rama, Elvis Rroshi ishte njeri me precedent kriminal dhe i dënuar për përdhunim në Itali.

Nuk do të kalonte shumë kohë dhe Rama sërish do ti kthehej taktikës së kthyer në zakon, të përhapjes së alibive të rreme. Kësaj rradhe me Agron Xhafën, vëllain e ministrit të Brendshëm të atëhershëm, Fatmir Xhafaj. Përgjimin që denonconte lidhjet e Agron Xhafajt me veprimtari kriminale, Rama e quajti fallco. Skandali do të sillte skandalin kur më pas u publikuan përgjime se si policia punoi në funksion të zhvlerësimit të materialit audio.

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

Superskandali/ Përgjimet se si policia ka blerë me para manipulimin e dëshmitarit të dosjes Babale 

Edhe pse pa sukses me ngjarjet e mësipërme, Rama nuk do të ngurronte të përsëriste gafën duke mbrojtur kryebashkiakun e tij të Durrësit, Vangjush Dakon në një konferencë për shtyp. Edhe në këtë rast, alibia e Ramës u shkërmoq brenda pak ditësh.

E plotë/ Të gjitha përgjimet Dako-Avdylaj për vjedhjen e zgjedhjeve 

Në të gjitha këto herë, Rama e humbi rastin për të heshtur. Ai ka dalë bllof njësoj, histori pas historie, sa tani duket sikur është formuar një patern ku kryeministri mbron të pambrojtshmen dhe del bllof brenda një harku të shkurtër kohor. ©Lapsi.al 10 Comments

 1. Genjen, fiton kohe, derisa te pergenjeshtrohet, sepse i flet deleve dhe gomereve.
  Bere mire qe na i solle lapsi se na kujtove dicka.
  Ne vitin 2013 n.q.s Avdylaj nuk do ishte ne burg, do ishte deputet i parlamentit te Shqiperise. Ne vitin 2017 per shkak te ligjit te dekriminalizimit nuk mund te futej vete dhe zgjodhi Drazhin. Tani shume pyesin c’i duhet deputeti ketij? Te supozojme se jane 10 kandidate te zgjedhur nga mafia, qe jane krejtesisht te mjaftueshem per te rrezuar qeverine.
  Ne momentin qe nuk i plotesohet nje kerkese zoterinjte me pistolete ne brez mund te mblidhen dhe t’i heqin mbeshtetjen qeverise. Pra me pak fjale, jemi ne dore te keshillit mafioz dhe jo te qeverise. Besoj se duhet te jene organizuar ne keshilla, sepse modelin italian ndjekin pergjithesisht. Nuk do ishte cudi po te jene regjistruar edhe ne gjykate, sepse duket se i kane qejf formalitetet. Mafiozet i kemi inteligjente dhe gjithmone disa hapa para.

 2. le te mbrohet si tja doje qefi, i takon!
  Ai Avdyla e dinte me kishte darkuar Rama, me ata si do ja beje se ata i qikan gruan, paskan super info….

 3. dhjerje stalini e shurr milladini,u ngjiz si mut avdyli e shuur vuqiqi ka per te vdekur.koha qe rama,balla,ruqi,baba taku,xhafa,thaqi,caka te ikin ne qenef negjmije.me falni harrova i pa emer e me mut ne tru,beso,maloku,laraska,durrsaku,astrit,etj mut qenefi.

 4. Berti alias Stalin e zana vazhdon fjale dhe vetem fjale,cili nga keto eshte faktuar nga drejtesia dhe po vuan denimin,asnje cfare kerkoni tani te hani mutin e salihut neser ne proteste,kush guxon nga bythelepirsa e shpellare mungon ne proteste do tju qi robt e shpise,paisuni me kazma,lopata,thika,kapuca te zi,molotovin e voltanes,parate do i merrni ne perfundim,kush plagos police do paguhet ekstra kjo eshte thirrja qe salih Bisturia ka bere per ju shpellare

  1. O rrot kari, keto te gjithe jane kap nga sherbimet partnere. Kjo qe gafa e rames, qe kujtoi se nuk do dilte gje nga cifliku i tij dhe tani nuk ka surrat t’i dale perpara as Zaevit, jo me merkelit. Patjeter qe do ishte ne parlament Avdylaj. Cfare kishte me pak se Ndoka apo Frroku? Asgje, pervec faktit qe u kap ne kunder kohe.
   Te kam thene 100 here mos m’u ngaterro neper kembe se nuk kam nevoje per gojore. Kam te teme e tet moter per ate pune, o bisht i fuges.

 5. O te qifsha motren dhe gruan prape e kruan bythen me mua o mama qire o kopili i ridhjerjes ,o fis qire ,o prag qire ,une nuk kam shkruar asnje koment sot o te shkerdhevsha sojin dhe sorollopin ku ti kesh .

 6. Hiqeni Fatmir Xhafen nga kto rreshta. Eshte kategori tjeter Fatmiri, nuk mund te vihet ne nje rresht me llumin.
  Gjysemvllai i Fatmirit ka shume mundesi qe te mos e kete takuar Fatmirin fare keto 20 vjetet e fundit ndonjehere.
  Kush eshte nga Vlora e di fare mire qe ata te dy as komunikojne fare…

 7. ” Te supozojme se jane 10 kandidate te zgjedhur nga mafia, qe jane krejtesisht te mjaftueshem per te rrezuar qeverine ” ???!!!

  Po Lule-Mona kane 52 e nuk e zdrypin dot , si do e rrezojne 10 ? Apo u mungojne bolet ?

 8. Po aman more komentues që fajsoni Ramën, sepse kushdo që do të ishte në kthetrat e mafies, nën urdhërat e saj, bash si ky do të vepronte. Pastaj, ky po mbron të ngjashmit e vet, shokët e idealit. Bile, që të mos ia hamë hakun, ai po mbron bythën e vet, pasurinë dhe çmendurinë që e ka kapluar. Sidiqoftë, tepria do ta shkatrrojë e do ta poshtrojë keqas. Ai don të hyjë në histori si hero i së keqes. Dhe , tashmë, e ka të sigurtë.

 9. Homot e majt akoma keni kurajo ti dilni zot ati qe jua shkerdhen fisin e femrave ! Kujdes te mjere se ju ne fakt e keni ne gen qirjen ne grup, prandaj edhe jeni te bashkuar rreth partis Leniniste Ruse e Serbe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *