• |
ide | kryesore

Mitingu përmbyllës i PS në Vlorë/ Synohet pjesëmarrja e 10 mijë qytetarëve, PD përgatit anti-miting

Lajme, Të funditPartia Socialiste ka zgjedhur qytetin e Vlorës për të zhvilluar në orën 20:00 mitingun përmbyllës për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Mësohet se shtabi elektoral ka vendosur përgjatë “Lungomares” 10.000 karrige, duke synuar arritjen e një pjesëmarrjeje më të madhe krahasuar me mitingun përfundimtar të socialistëve për zgjedhjet qendrore të vitit 2017.

Në qarkun e Vlorës, PS-ja përfaqësohet nga kandidatura e Dritan Lelit, i cili është në kërkim të një mandati të dytë në garën përballë pretendentes nga Partia “Bindja Demokratike”, Valbona Mezi.

Ndërkaq, dega lokale e Partisë Demokratike ka informuar se është duke u përgatitur për mbajtjen e një anti-mitingu pranë perimetrit të zonës, ku socialistët do të finalizojnë fushatën e tyre elektorale.11 Comments

 1. ne vlore me PD eshte vetem fisi i Kakamit..qija robt kur mendon qe ne qytetin qe sali berisha e veshi me te zeza ekzistojne mbeturina te PD

 2. Pd-ja antimitng!!!!! Lapsi dhe ju???
  Edhe lapsi po u del kundra. Si i thon asaj fjale. Kur mbytet anija, minjt largohen te paret.

 3. Basha ka bere thirrje qe demokratet t’i shmangen skenareve kriminale dhe nderkohe po pergatit nje skenar kriminal te PD per antimiting ne Vlore.

 4. atje poshte i kane rranjet komunistat e kolera e kuqe. poshte injoranca moçalore

 5. Ndoshta nje pjese e mire e meriton te jetoje ne mocalet e rilindasve. Dhe rilindasit po i japin ate qe do. Llumin. Dhe kuh te hane mire qe sigurisht do ndodhe do pagujne mire. Dhe do kujtohen per qe nuk e deshem llumin e neveritshem te rilindjes. Dhe Zoti te na fale qe dikur felliqsirat per turpin tone i kemi votuar.

 6. O moçalor etj…kujdes se pas Metës e keni rradhën ju serbët e bazës të Nishit
  Më mirë shko ha pak bar nga ai i Putinit dhe mos e kruj shumë or ti

 7. Ik ti serb muti laj gojen kur flet per Vloren se Isa Boletini çau rrethimin serbomalazes per te shkuar ne Vloren e historise,ndersa Luigj Gurakuqi ishte krahu i djathte i Ismail Bej Vlores,keshtuqe nuk i perçan dot ti skerbythje mbetje serbe Shqiptaret ne jugor dhe verior…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *