• |
ide | kryesore

Video/ Si u tall Rama në fushatë me ShBA dhe BE për mbylljen e kufijve

Arkiva, Kryesore“Po vërtet, puna e komisarit ishte loja”. Këtë batutë të njohur të kinostudios socrealiste, që Rama e ka shumë për zemër, ai mund ta përdorë lirshëm sot. Pasi Rilindja është tëhequr nga kërcënimi për të shtuar në Kodin Penal amendamentin që ndalonte daljen jashtë vendit për ata që prekin zgjedhjet. Pasi përdori për 30 ditë me radhë si gogol ShBA dhe BE (natyrisht një tallje me leje) duke thënë se çdo shqiptari që bënte dhunë në 30 qershor do ti hiqej e drejta për të shkelur në këto teritore, kryeministri sot është tërhequr nga kjo nismë. Dhe më e bukur se gënjeshtra e parë është arsyetmi publik që Taulant Balla gjeti për të justifikuar zbythjen: “Do të konsultiohemi me opozitën e re”.

Vetë Rama pasi ka kaluar lumin i ka hedhur pas përbetimet që bënte për djemtë e veriut që duhet ta harronin emigracionin (shiko videot e dyta poshtë). Por kurioze është të kujtohet se sa herë ai është në vështirësi relae ai përdor ndërkombëtarët si alibi. Të njëjtën gjë bëri edhe kur opozita e akuzonte për kanabizimin e vendit. Të vetmin argument që Rama përdorte në publik dhe në parlament ishte: A nuk do flisnin ShBA dh BE po të mbushej Shqipëria me drogë (dy videot këtu poshtë). Dhe ambasadori amerikan Donald Lu dilte dhe e mbështeste.

E njëjta situatë u përsërit edhe gjatë fushatës së 30 qershorit. Kryeministri nuk la miting pa përdorur BE dhe SHBA për të friksuar ata që ishin kundër zgjedhjeve një partiake dhe ata e lanë ta bënte këtë. Tani kur gjithshka mbaroi Rama e tërhoqi amendamentin dhe u tha thë gjithëve: “Po puna e komisarit ishte loja”.

©Lapsi.al

Bujar Kapexhiu: “Po flet zoti Palmer”

L’image contient peut-être : 1 personne20 Comments

 1. pirdhni se liroheni ju dy rrushat e lapsit,jeni bere si coli me lolin.Dhe faj shume nuk ju ve do justidikoni paret qwe merrni nga opozita dhe ustallaret jashte vendit.

 2. Jena populli me I friksuar ne bote,fale koheve te represionit diktatorial te qofte largut!
  Pra cdo shantazh dhe nga kushdo qe e ban, e marrim te mireqene!?
  Pra nuk duhen marre seriozisht te gjitha,jetojme ne kohen e mashtrimit!!

 3. Një popull që pret nga të huajt, t’i tregojnë se çfarë duhet të bëjë, çfarë nuk duhet të bëjë dhe çfarë është e mirë për të, nuk mund të quhet as i zgjuar, as largpamës e as liridashës. Si i tillë, është i destinuar të presë në udhëkryq e të vështrojë të tjerët që dinë se ku shkojnë.

  1. Jo o jari jo. Thjesht nuk duan te futen ne nje thes me sorollopin e socialistave qe kan vjedh gjithçka. Mos bej diversion kot o parrazit. Ik te lali tani.

 4. Domethene, Rama thote ato qe thote dhe USA e BE nuk prononcohen.
  Lapsi pranon qe Rama i paska thene me leje ate qe ka thene.

  Lapsi nga ana tjeter nuk sqaron nese keto qe ka thene Rama, jane genjeshtra apo jo.
  … e per me pak ta vertetoje.

  Jo. Lapsi mjaftohet me “puna e komisarit eshte loja” Pa lidhje, pa kuptim….

  #media kazan

   1. Ne fakt artikulli (si shume te tjere) eshte shkruar eshte shkruar per koqe si puna jote.
    Asnje fakt, asnje studim. Asgje.
    Nje titull qe ska asgje te perbashket me artikullin, tamam per koqe si puna jote qe ose nuk kuptojne, ose qe nuk dine te lexojne.

 5. Rama tregoi qe eshte politikan i zoti dhe di te luaj,perderisa zgjedhjet u zhvilluan te qeta e pa incidente,atehere pse duhet ta kalonte kete ligj,keshtuqe beri gjene e duhur per te penguar çeçenet te vepronin ne 30 qershor,edhe njehere ju kapi shah-mat kryeministri…

 6. Rama vetem politikan nuk eshte dhe e ka pranuar dhe vete, keshtuqe mos ja fut pordhes nga kompjuteri shtetit o servil mavi

 7. Kaq fanatik servile e dele jane rilindasit qe edhe familjen po t’ja u kerkoje cullaku yes sir do i thone.

 8. Per te kuptuar e kishte apo jo,ju shpellare duhet te kishit bythe dhe ta provonit te shkonit dhe te guxonit ti ndalonit njerzit qe votuan,megjithate shume here ju kam thene qe rama tall loqet me salihun lulune liken monen le pastaj me ju shpellare qe nuk keni lexuar nje liber ne jeten tuaj neper shpella,ai do vazhdoje te talli loqet deri kur ju te kuptoni se si duhet te respektoni institucionet,dhe jo thirrjet per dhune e lufte civile te salihut luluse likes.

 9. Ti kelysh kurve dhe mamin e motren e con qe ta pallojne shpellaret e verit te salihut,ti per kauzen salih e ben kete pune,o bythqiri i kauzes

 10. ti i paemer jo se nuk ke emer sepse emrin e ke biri i kurves ,vellai i putanes,burri i karakurves,dhe babai i kryekurvave, si gjithe kurvave te rikurvave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *