• |
ide | kryesore

Specialja rrëzon qeverinë e Kosovës, dorëhiqet Ramush Haradinaj (VIDEO)

Kryesore, LajmeKryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i kreut të qeverisë.

Shkak është bërë thirrja për t’u marrë në pyetje nga Gjykata Speciale që po heton përfshirjen e drejtuesve të UÇK-së në krime të mundshme gjatë luftës.

Haradinaj tha pas mbledhjes së qeverisë së Kosovës se dorëheqja është e parevokueshme, pasi dëshiron të shkojë si qytetar i lirë përpara Gjykatës Speciale.

“Arsyeja është se jam ftuar që të intervistohem nga Gjykata Speciale. Kam vlerësuar se nuk mundem të paraqitem si kryetar i qeverisë por si një qytetar për të ruajtur nderin e kryetarit të qeverisë dhe ndaj kam marrë këtë vendim”, tha midis të tjerash Haradinaj përpara gazetarëve.19 Comments

 1. Po patjeter qe pritej te hiqej nga km sepse i vetmi burr shtetas qe nuk pranoj te shitej Kosova, sa te jet RAMA VUQIQI dhe THAQ gjarperi pritej kjo , per mua esht dit e zez per KOSOVEN.!

 2. Ramush Haradinaj burr shteti mbrojtës i kosovës dhe pavarësisë së saj nuk u përkul para intrigave të jashtme dhe të brendshme nderim dhe respekt për të.

 3. Njerez si ty , te medhenj , te paster dhe qe kane bere te pamunduren per kombin e tyre , Zoti nuk i le ne balte z.Haradinaj . Mendoj dhe besoj se eshte thjeshte nje flluske sapuni . Ishallah eshte nje vrime ne uje . Tung vlla .

 4. Kjo nuk po duket se ka te baje me drejtesi por ketu po luhet nji loje shahu ku dikushi do me ia hap rrugen atynve qe duen me shit pjese te teritorit te Dardanise i cili edhe keshtu si asht , asht i cunguem!

 5. Ky esht km qe don vendin e vet e jo ky gerdall plaku matuf i yni qe pa u djeg vendi nuk iken, vendi yne ka degraduar aq keq sa ka me ky vetem ja ben ham ham hamham,

 6. Lajmi ma i keq,mbas 30 Qershorit!!
  Kjo asht polike kurva.Asaj nuk i pelqejne BURRAT e burrave, asaj i pelqejne burrat e grave dhe ato te tjeret…
  Z. Haradinaj je i madh, mos u ligshto, qendro sic ke kene gjithmone!
  Ti do t’fitosh!!!

 7. Serbet e kane me neveri vicin se ne liderin global. Por e thone hapur jemi ende ne komunizem. E verteta eshte qe nuk i duan as vucic e as mbetjet e tjera te milloshit. Po komunizem hesapi. Si ketu.

 8. Te nderuar komentues,te sakte,apo qofshi edhe qesim hesapi, Rezultati i vizites se Presidentit Francez Makron eshte qartazi dhe fare hapur. Si mik i serbeve (por edhe jo me pak sllaveve ne pergjithesi-perfshire kryesisht rusine),Makron garantoi Vucicin,qe” merakun” qe pati ne takimin e Berlinit,e heqim me menyra te tjera (apo sic kemi qejf ta themi ne Shqiperi,me anen e “nderkombetareve” te famshem).Me kujton anekdoden qe nje shites duhani,per te rritur peshen i hidhte uje.Kete veprim,i biri i bleresit te duhanit e shikon dhe i thote te jatit: Tate,ai po e lag shume dahonin.Babai,tregtar i vjeter ,i pergjigjet :S’ka gjo.mre t’keqen lala,se ja than tata,n’kanar. (pra ja kompensonte duke manovruar me peshoren dhe dilte me ne fitim).

 9. Mire mire jo keq. Nje menyre e mire per tja ………sorres junior ne hage. Pas teje inshAllah shpejt dhe nje nga kelyshet e shumte te sorres se tiranes qe per fat te zi e kane rilindasit kryeminister ne hage per axhenta shpopullimi. Nese nuk do kete marre mbidoze deri atehere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *