• |
ide | kryesore

Zbulohet personi “misterioz” që drekoi me Ramën dhe Erdoganin

Arkiva, KryesoreKryeministri Edi Rama ka botuar sot me mburje se ndodhet në Turqi ku ka zhvilluar një takim me Presidentin Recep Tayyip Erdogan. Rama ka qenë i ftuar në rezidencën verore të Erdogan në Marmaris dhe foton nga dreka e ka publikuar vetë në Instagram me një shënim.“Në mikpritjen e Presidentit Erdogan në rezidencën e tij verore në Marmaris”.
Por fotoja që kryeministri shqiptar ka zgjedhur për botim ka një mister. Aty vërehet që në drëkë është i ftuar edhe një person i tretë, por i cili nuk duket me fytyrë.

Mos e humbni:

Analiza/ Ku po e çon vendin lidhja okulte Rama Erdogan?

Media turke e ka zbuluar identitetin e këtij të fundit. Bëhet fjalë për Berat Albayrak (ne krah te presidentit turk dhe me shigjete ne foton e drekes), dhëndri i Erdoganit i martuar me të bijën e tij Esra, dhe njëkohësisht ministër aktual i financave.

Por, Albayrak ka edhe një lidhje të fortë me Shqipërinë. Ai që prej vitit 2006, ka qenë drejtues i lartë i Çelik Hollding dhe pas 2007 drejtor i përgjithshëm i kësaj kompanie, që privatizoi në vitin 2005 edhe kompaninë e telefonisë publike shqiptare. Për një kohë ai ka qenë edhe Anatar i Këshillit mbikqyrës të Alblekomit.

Image result for berat albayrak erdogan

Ndoshta prezenca e dhëndrit në darkën e shtruar nga vjehri president mund të jetë e rastësishme, por ajo mund të jetë e lidhur edhe me zërat që qarkullojnë prej disa javësh në Tiranë, ku Alb Telekom, gjithnjë në pronësi të turqve, po përpiqet të pengojë me anë të presioneve shtetërore zgjerimin e një komkurenti të drejtëpërdrejtë në treg. Si shenjë presion thuhet se Erdogan ka ndërprerë edhe financimin e xhamisë së madhe të Tiranës që ka mbetur pezull. 

Me sa duket Raisi turk e ka thirrur vëllain Edi, në vilën e tij në Marmaris për të sheshuar disi marëdhëniet që nuk janë në ditët e tyre më të mira.

©Lapsi.al23 Comments

 1. Ku ishit ju nderkombetare tash 6 vjet ,ku?
  Ku ishit ju kur Vlla-hut-in e para me Mogerinin ne korrupsionin e viles suaj peshqesh nga altelet.
  Ku she ti Kopil Kutilo qe shpejt e fshehe skandalin e paisjes Checer?Kush te emeroi ty te ne?
  Ku ishe ti perfaqesues i OSBE kurshqiperia renkontenga turistet e kokaines,heroines,armeve te trafikuara?
  Ku ishe Stotelberg kur ne Shqiperi fikeshin radaret?
  Ku ishe Han kur cdo institucion po zhdukte edhe ate pak pavaresi?
  Ku ishe ti Lu kur Shqiperia u mbush me droge?
  Ku ishe ti ambasadore franceze kur u dogj e u permbyt Biblioteka Kombetare?
  Ku ishe ti perfaqesues i Ke kur informacionet per gjendjen e te drejtave ne Shqiperi deformoheshin e nuk shkonin ne destinacion?
  Ku ishe ti Moger-in kur u hap plani i perqarjes per Kosoven martire per me i dhan copat bishes serbe gjakatare?
  Per cfar ishit ju ne Shqiperi e Kosove?Per ti futur thiken pas shpine?
  Po ua them tani , ju te gjitheve dhe dhelpres Soros: Do te jeni para drejtesise madje dhe shume shpejt se nuk deshet as Shqiperine, as Kosoven,as Europen,as Ameriken! Ju ishit varrmihesit e demokracise se vertete! Prandaj e ushqyet bishen komuniste neonaziste,sorosiane,ekstremiste dhe kjo qitane do tu marre edhe ju me vete atje ku e kane vendin tradhetaret e kombeve!

 2. Erdoganit ti rruani topet. Ku ka qene dhe ku eshte sot Turqia kape nga te gjitha anet. Vetem fale Bablokut Erdogan.

  1. po pra, po babloku do me e kap dhe shqiperine, nqs se ka kap akoma. do i thush bablok nga halli pastaj, do te te detyroje te flasesh turqisht dhe po s’deshe

   1. ”Pse u cove nga kafja ?” eshte gjeja me e bukur qe kisha degjuar ndonjehere, ne aspektin e ofendimit te nje shqiptari. Bravo.

 3. DJE TEK ARTIKULLI I SORASIT AFERSSSHTE NE KETE ORE KAME KOMENTUAR PER RREZIKUN E SHQIPTARVE NGA RAMA AI DO TI THOTE AMERIKRS DHE BE NJE DITE TE AFERT UNE NUK KAME NEVOJ PER JU UNE KAME KU TE SHKOJ KU TE PRANOHEM O UNE NE PUSHTET DHE TE QEVERIS SI DUA UNE O BALLKANI NE LUFTE DHE ME E KEQJ SE BALLKANIN NE LUFT SE KA VETE NE DOR POR DO TE THOT NE SHQIPTARET DO HAME BARE POPULLI SE AI DO HAJ FLORI.MBAJENI MEND KET ANALIST OPIONIST,GAZETAR ,SHKRIMTAR,INTELEKTUAL …DHE PAS 4-5 ORESH E TREGOJ SHENJEN KRYESORE ME VIZITEN NE TURQI NE DITEN ME TE RREZIKSHME NDERMJET SHBA-TURQI KY E MENDJEN TEK MASKA JO TURQIA ME TURQIN KY KA SHUME PROBLEME SEPSE VET ESHTE GREG POR I BEN KETA LEVIZJE SIC KA BERE ME GJITHE SHOKET E VET DHE I KA HEDHUR NE RRUG SIC BERI ME MERKELIN DHE PAS SI E PA QE U DOBESUA MERKEL DHE NUK I SHKOJ PER KEMBE DESHI TE KTHEHET PER KOHESISHT TE MAKRON POR ATJE SI DOLI GJI KESHTU BENE ME ERDOGAN PER MOMENTIN SA TE MBAROJ DISA PUNE DHE PASTAJ I THOT UNE KAME NENE RUSI POPULL…..

 4. Juri mos e shto dozen e heropelidonit se dhe femijet do te dalin me probleme ne karakter,nuk eshte kopje e salihut rama o rrotekari klasik,kur salihu na e solli ne kukes per inagurim e rruges qe nuk e mbaroje kurre salihu,por kopili do e mbroje kodoshin

 5. Erdogani po i kerkon Rames ti japi TEC -in .e Vlores.
  Rama po i kerkon paret e betonit qe ka hudh ortaku i tij Dulaku , te xhamia

 6. ne adres te te paemrit une nuk kame probleme me popullin shqiptar une thashe ate qe mendoj ti ske pse me pergjigjesh mua por mun te komentosh aertikullin vetem ne qofte se paguhesh nga udb sigurimi i shtetit apo ndonje gje tjeter kriminale ti ske pse me ndalon mua te shkruaj cfar menoj vetem dhe njeher ne qofte se te paguan dikushi i dyshimt SA PER RRUGEN E KOMBIT ATY E KE DY URA SKAN MBARUAR PER 6- VITE POR VETEM LANGUMARE-LANGUMARE-LANGUMARE.. 6-HERE I KA DHENE FOND 3KM RRUGE NE ELBASA, POR MOS U MERZIT SE KJO QE SHKRUAJTA ME PARE DO TE GJEJE DHE TI DHE MUA.

 7. Pasi edhe Erdogan po ja kthen shpinen si europianet,i mbetet te lidhet me Koren e veriut.
  Ka frike legeni se plani antimafia i Bashes (qe eshte mbreslenes ) bashke me hajdutet e tij do konfiskohen dhe burgosen .

 8. Ky plaku matuf km po ndejti akoma ne pushtet do vin ky palla tjeter Erdogan bashke ate Sebin dhe putin plehun dhe kan per te na kerkuar taksat ore ti katunari i pa emer qe va dergon femrat ne zyrat e ketij shteti te degjeneruar

 9. Juri ule dozen e ilacit,eshte me mire per ty,sa per urat e rr kombit jane pa mbaruar 6 te tilla hypi mak dhe verifikoje,e dyta 1.3 miliard euro per 60 km jane perfshire dhe urat,por salihu yt dhe I shpellareve eurot I vodhen po urat nuk u bene,kurse per 6 vjetet e rames nuk ja mori dot eurot luluse e salihut dhe prandaje nuk I beri urat,e treta une nuk ndaloj te komentoje njeri,ti vazhdo rrugen e kopilit te kodoshit salih

 10. I PA EMER ATEHER PRESI KUR TU MARRIM PARAT BELEJRVE DHE AGALLARVE NE POPULLI DO HAME ME LUGE FLORIRI MOS U MERZIT I PA EMER 5-VJECARIN E 16 DO TE HAME ME LUGE FLORIRI

 11. Ky myslimani i devotshem Erdogan e nderpret bamiresine e ndertimit te xhamise nqse nuk i plotesohen aferat ekonomike ne kurriz te shqiptareve? Gjynah cfare poshterimi ..

 12. Me vjen keq o karuc ku jane urat e salihut,60 km per 1.3 miliard euro,sa I bie km o juri I kodoshit salih,llogarite beji vete se je me masterin e Vitrines

 13. PERGJIGJE ATI TE PA EMRI AS KARUC NUK JE POR JE LOQE NGA KUKESI NE TIRAN DHE ANASJELLTAS DUHEJ 12 ORE PER TE ARDHUR NDERSA SOT VJEN PER 2 ORE POR LOQET LOQE NGELEN DHE E KAN MEDJEN TEK SALI SI CTHOSHTE ENVER HOXHA ZATRAPI ZOG BERISHA I LA VEPRAT ATY RRUGA E KOMBIT RRUGA E ELBASANIT MIJRA E MJRA KM RRUGE NE GJITHE SHQIPERINE NGA HASI-KUKSI-DIBRA,LIBRAZHD.MBI 300KM RRUG DITESORE NGA VLORA TEPELEN BERATI GRAMSHI E KUDO ROGAT E ARSIMTARVE ME SHUME SE 200% PENCIONET E KOPERATIVISTEVE ME SHUME SE 200% E TJER E TJER POR LOQET SE KAR SBEHESH ASNJE HER NU SHOHIN POR MBAJN MEDJEN TEK BERISHA JO CFARE BEHET SOT OSE NESER.

 14. Ore ai qe nuk duket nuk eshte “person” ashu kot. Eshte Minister ne qeverine turke, dhenderr i presidentit dhe eshte ai qe ndermjeteson mes Rames dhe Erdoganit, pasi Rama nuk flet turqisht

 15. Ty o juri te paska perdhunuar trute salihu,por ti e meriton qe te perdhunohesh edhe nga mbrapa qe te shohesh me larg,leviz neper rruge mos leviz nga zyra ne zyre e shqupit te kuptosh cfare ka bere salihu ne terren o I perdhunuari I salihut,por mos harro sa ka vrare,plagosur,shkatarruar,tritolin shtyllave,arsimin,salihu ty te ka lene te dytin pas gjermanise dhe une mendoj qe ti e beson kete renditje te salihut,ti komunisti I kryekomunistit salih Arturo Ui dhe mos shkruaj me se do ti them Edi lesit qe te heqi nga komentuesit me pagese,se ti me trute e perdhunuar ti ben me shume dem

 16. po mire more i pa emer ti paguhesh per te penguar te tjeret te shprehin mendimin e tyre kjo nuk eshte demokratike ‘SA PER SALIUN MUA SME KA BERE AS NENA DHE AS BABAJ KUR TE DUASHE TI DHE KUSH TE DOJ TA FUS MBRENDA PO SKAN FUQI AS TE DREJT
  DHE SALIU KRIJONTE HETIME PARLAMENTARE PER TE NDJEKUR RAMEN FJALA PER 15% POR KETA JANE DHE DO JENE USHQIM PER POPULLIN DO JA MARRIM TE PASURVE DHE DO JUA JAPIM TE VERFERVE.. JU LUTEM I PA EMER TI MUN TE KOMENTOSH SI TA MENDOSH VETE KJO ESHTE E LIRE POR TI NE FAKTE NUK TE PAGUAN NJERI PER KETE PUNE POR PUNE MALESORESH QE VRASIN VELLAJN PER NJE COP TOKE QEVERIA JA MERR KREJT DHE SE VRET MENDJEN…………………………

 17. Me qe e futni karin e Saliut neper goj e neper tru ju boft mir o rrac edegjenerume me far e me fis, kot komentohet me ju pasi keni ngel akoma pas 100 vjetesh ? imagjinojeni sa plera jeni ju . Ne komentojm se nuk po ecin punet mir sot? ndersa ju e keni mendjen tek mbreti Zog dhe Saliu ?eee rrac e qir me topuz elelfanti eee?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *