• |
ide | kryesore

“Guxoni të më dënoni…”, Berisha zbërthen mesazhet e Tahirit

Lajme, Të fundit


Teksa na ndan pothuaj vetëm një orë nga komunikimi i verdiktit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ka ardhur edhe reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha.

Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, Berisha ka “dekodifikuar” mesazhet e dhëna në seancën gjyqësore nga Tahiri, që sipas tij, bazuar në dy citime, ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama dhe ish-pasuesin e tij, Fatmir Xhafajn.

Berisha shton më tej se morali i deklaratës së ish-deputeti të PS-së është: “Guxoni të më dënoni do t’iu marrë me vehte me gjithë vëllezërit tuaj trafikant”

Postimi i plotë:

Thikat e Tahirit ne sallen e gjygjit per Edvin Mafine dhe Fatmir Drogen!

Miq, sot Saimir Habili leshoi ne sallen e gjyqit dy akuza bombe me kodin e mafies per Edvin Mafine dhe Olsi Xibraken nga njera ane dhe Fatmir Drogen dhe Geron Trafikun nga ana tjeter. Deklaratat bombe, kod mafioz te Saimir Habilit ishin si vijon.

1-“Në raport me politikën Edi Rama është shefi i madh”, mesazhet e koduara, ish-ministri nxjerr foton me Ramën në gjyq.

2-Unë i pandehur se shita makinën, të tjerë me vëllezër trafikantë s’mbajnë përgjegjësi” – Mesazhet e Tahirit në gjyq.

Me keto mesazhe te koduara Saimir Habili deklaroi:

Politika e kanabizimit te vendit ishte e Edvinit jo e imja. Pra une zbatova porosite e shefit te madh o gjyktates.

Perveç kesaj ai akuzon direkt Ramen dhe Xhafen qe nuk mbajne pergjegjesi per vellezerit trafikant (Olsin dheGeronin).

Sajmir Habili nuk kercenon vetem Xhafen per Geronin si çpo perpiqet Fuga dhe Don Djall Agaçio te manipulojne me mediat, pasi ai qellimisht nuk thote tjetri me vella trafikant por foli ne shumes, te tjere me vellezer trafikante dhe ketu fjala eshte personalisht per Edvin Mafine dhe Olsi Xibraken dhe Fatmir Drogen dhe Agron/Geron Trafikun!

Morali: Guxoni te me denoni do tju marre me vehte me gjithe vellezerit tuaj trafikant!! Sb

 


6 Comments

  1. Folni ju o plehra, por mut do hani se Sali berisha nuk ka fëmijë legena dhe qelbësira. Aq sa mund të kenë përfituar në 8 vjet fëmijët e tij edvin qelbësira i ka fituar në një marrëveshje.

  2. tashme doli qarte ketu e nje shekull kjo klase politike ,na u hoqen si engjej ,por shikoni te gjith nje nga nje po na dalin djaj sejcili ne menyren e vet me I djallzuar se tjetri ,ndjeshmerit tregojne se ky popull po shkon drejt mosbindjes dhe mospranimit te asnje djalli dhe djallezi vetem se te vertetes fjales qarte te pastert te ati qe na krijoj ,shpejt koha do plotsojn kuptimet mbasi faktet kan zgjuar dhe ngritur ne kembe njerzit sejcili din te dallojne te miren nga e keqa dhe te drejtat sti fal kush ,kjo qe na bene per nje shekull ishte pabesi trallti kombit vet por pergjegjsit gjitheve do tu kthehen ne llogari ,kosto cmim ,keshtu ka ndollur gjat historis me te padrejtit po ndolle dhe do ndollin sepse keshtu zoti e krijoj te padrejtit ndeshkohen pacmangeshem ndeshkimi I zotit I ndjek si hije pas deri ti zene vetem zoti e din si jua con zoti botnave nuk genjen

 1. Pse Tahiri , per te bijte po fliste aty? Nuk mund te fusni Xenin kudo . Ashtu sic shkruan ti per cfare te pelqen , po ate te drejte e ka dhe Berisha. Madje ka dhe informacion qe ty s’ta rrok mendja.

 2. Oh ju qift India dhe Kina femrat e familjes suaj po qa keni me ata qe gjithmon e ngrejn zerin per banda dhe droge ose pa drejtesi po a ka njeri ose goj qe fol mir per Edvin pleren, Saje Qorrin, Gramos kriminelin, Spiropal kurven, Mriken,Gjiknur bytha,Fatmir droga, e sa e sa kriminela roz?????

 3. I paemer 16:25
  Saliu ka nje legen qe u martua me kusheriren e tij dhe me pas e ndau.
  Saliu ka nje qelbesire qe i kerkon biznesmenit $3.000.000 per t’i mare firmen babait.
  Mjaftojne vetem keto dy fakte qe te kuptojme se edhe ti je nje plehre e plehrave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *