• |
ide | kryesore

Detaji tronditës nga vrasja e dyfishtë në Patos/ Autori i krimit kundërshtonte lidhjen e motrës së tij me viktimën

Arkiva, Lajme, Të funditZbulohen detaje tronditëse nga vrasja e dyfishtë në Patos. Ngjarja e rëndë ndodhi në poliklinikën e këtij qyteti.

Autori i krimit, Martin Skëndaj, 22 vjeç, kishte shkuar brenda në qendër shëndetësore për t’u sqaruar me një nga viktimat, Manol Rapaj, ku ky i fundit ishte i dashuri i motrës së tij. Pasi kanë debatuar verbalisht, i riu ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar në drejtim të Rapajt, si dhe shokut të tij Elis Kapaj.

Ky i fundit humbi jetën në vend, ndërsa Rapaj pak minuta më vonë në spitalin e Fierit.

Motra e autorit të dyshuar, më herët kishte qenë e martuar dhe pasi ishte divorcuar kishte nisur një lidhje me një nga viktimat, gjë për të cilin Martin Skëndaj nuk pajtohej. 22-vjeçari u arrestua nga policia pak pas krimit, ndërsa priten detaje nga dëshmia e tij para grupit hetimor.4 Comments

  1. Sa mire ua ka bere 2 duar per nje koke jane
    Kur te thote familja larg vajzes mbaron puna
    Ta denojne me 100 ore pune ne komunitet i beri nder shoqerise se sot ka 2 legena me pak ne shqiperi

    1. O kafshe ,o shtaze e paperfunduar . Motra nuk eshte prone e vellezerve. Ka jeten e vet dhe ben si ti doje kokrra e qejfit. Nderi apo turpi i takojne unit. Debila si puna jote marrin me qafe djemte e rinj .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *