• |
ide | kryesore

Foto/ Sanchez si Ibrahimovic: statuja e sulmuesit dërrmohet në Kili

SportNë Tacopilla, qyteti i lindjes i Alexis Sanchez, disa vandalë kanë përçudnuar statujën e dedikuar për sulmuesin e Kombëtares së Kilit. Një ngjarje e pazakontë, që të kujton atë që ndodhi pak ditë më parë me statujën e Zlatan Ibrahimovic në Malmoe, me të vetmin ndryshim që Sanchez nuk ka bërë asnjë ‘tradhëti’ ndaj tifozëve të shtëpisë.

Statuja e Sanchez në Tacopilla është inauguruar në 2017 dhe sipas asaj që mësohet nga hapat e parë të hetimit të policisë: “Bëhet fjalë për persona që, duke shfrytëzuar manifestimet në qytet, krijojnë anarkizëm duke i bërë dëme qytetit” ka shpjeguar Kryebashkiaku Moyano.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *