• |
ide | kryesore

Detajet/ Si u futën 1.1 tonë kokainë në Shqipëri me 3 kamionë frigoriferikë, çfarë urdhri mori policia shqiptare

Arkiva, Lajme, Të fundit


1.1 tonë drogë që u kapën mbrëmjen e kaluar në një magazinë frutash në Maqedoninë e Veriut kishin kaluar në pikën kufitare të Hanit të Hotit në Shkodër, me një kamion frigoriferik nga tre të tillë që drejtoheshin nga tre shoferë malazezë.

Siç mësohet së fundmi, kokainë ka pasur vetëm në njërin prej kamionëve, ndërsa policia shqiptare ka marrë udhëzim që të lejojë kalimin e mjeteve pa verifikime të ngarkesës.

Lënda narkotike është sinjalizuar që në Itali, prej ku autoritetet atje kanë bërë zëvendësimin e kokainës me një lëndë tjetër, duke mbajtur nën vëzhgim kamionët, për të zbuluar destinacionin e tyre.

Ndërkohë, pasi kanë hyrë në Hanin e Hotit, mjetet i janë drejtuar pikës kufitare të Qafë Thanës, në Pogradec, duke kaluar në Maqedoninë e Veriut, aty ku u bë edhe ndërhyrja e autoriteteve. Në aksion u përfshinë DEA Amerikane, Guardia di Finanza, policia shqiptare dhe policitë e vendeve të tjera të rajonit.


4 Comments

  1. Bashkepunimi I amerikaneve italianeve dhe shqiptareve sjell dhe kapjen e 1.3 ton kokaine,e kuptoni ju lakuriqet e shpellkaret e salihut cdo te thote shtet

    1. i pa emer ende ti han mut negjmije e lristaqve ,nuk te mjaftuan qe nga 1045 deri tani.se mos ishte kokaina e olsit kjo.ik tash ha se edhe ruqi e fatos klosi po te presin qe tu hanedhe atyre.

  2. mbasi e mbushen vendin me droge , dhe perversi si simbol i drogaxhiut udheheq kete vend fatkeqsishte dhe ka karikatura qe nuk jane askushi flasin dhe kunder veriorve , turp , ju pelqejne drogaxhijte e homot i gezofshi po te thoni se keni ba shtet kur RAI 3 THOTE se ne Shqiperi eshte 1

  3. Po ku e pe bashkepunimin e pales sone . Ajo mori URDHER . Te qe per te kishin shku ne destinacion tani . Ka thene nje gje ai Tan Hoxha. Kur kapin te huajt sasira te tilla ne ketu mbledhim kufoma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *