• |
ide | kryesore

Drama e Higuain në kohën e koronavirus: “Mamaja është shumë rëndë “

Sport



Udhëtimi i Gonzalo Higuain në Argjentinë shkaktoi polemika të ndryshme, por pas sqarimit të Juventus, vetë sulmuesi nga Amerika e Jugut ka dashur të vendosë pikat mbi i, duke treguar për gjendjen shëndetësore të së ëmës. Lojtari ka udhëtuar drejt vendlindjes me një avion privat, pikërisht për të qendruar pranë familjes, në këtë moment të vështirë.

Sipas asaj që ka bërë të ditur gazetari Hernan Castillo i CNN Radio Argentina, e ëma e sulmuesit është shumë rëndë dhe është vetëm ky motivi i ikjes së tij nga Torino. sulmuesi u largua nga Italia me lejen e shoqërisë bardhezi, pas dy tamponeve të kryera për koronavirus, që rezultuan negativë.



Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *