• |
ide | kryesore

VIDEO/ Berisha nxjerr blof Ahmetajn mbi paratë e shpenzuara për pandeminë

Lajme, Të fundit“Kemi dhënë mbi 650 milionë euro ndihmë për qytetarët dhe biznesin në vështirësi që janë 4.4% e prodhimit të brendshëm bruto, paketa e dytë më e madhë në rajon” – tha Arben Ahmetaj në studion e emisionit “Opinion” ministri përgjegjës për tejkalimin e pandemisë.

Menjëherë pas tij hyri në lidhje ish-kryeministri Sali Berisha që e konsideroi këtë një mashtrim sepse sipas tij është vetë FMN që në një hartë të publikuar thotë se Shqipëria ka harxhuar vetëm 1.3% të GDP-së.

“Më lejo të bëj një kërkesë të pazakontë ta dezinfektosh studion nga mashtrimet e një sharlatani. FMN ka rreshtuar të gjitha vendet dhe ndihmën që kanë dhënë për ekonominë në këtë hartë që ky shpalli se ka dhënë 4% të GDP.

FMN duke përfshirë këtu edhe fondin sovran, e përshin Shqipërinë në vendin me mbështetjen më të ulët, vetëm 1.3% të GDP. Shqipëria ka përqindjen më të ulët të GDP të kushtuar ekonomisë, gjermania e ka dhënë 30%, Italia 20%, Serbia e ka 10%, Kroacia e ka 18%. Shqipëria e ka gjithsej 1.3%”, – tha Berisha. ©LAPSI.al

Zoltan Kovacs's tweet - "Hungary's economy protection action plan ...
Harta sipas të dhënave të FMN
23 Comments

 1. Tani rilindas,njerez-kafshe te degjeneruar,merruni me Berishen dhe jo me faktin e masakrimit te nje hajduti te paperfytyrueshem !?Zoti u meshirofte bashke me kryehajdutin e Surrelit e palaço njeriun monster !

 2. NJE GJE ESHTE SHUME E SIGURT SE SALI BERISHA DHE YLLI MANJANI JANE POLITIKANET ME TRIMA DHE TE DREJT ME SINQERT,KETA 2 NUK E RRUAJN FARE AS NGA CA SHARLATAN AMBASADOR NE SHQIPERI..

 3. ben ahmetaj qe kur ishte minister , ndryshoj ligjin dhe se bashk me oligark kane pervetesu teresisht blerjet on- line. Cdo gje kalon nga keta

 4. YMER GELBAZA DHE CARLO BOLJA SHR SOKOL SKYPE ,BYTHLEPIRES TE EDI RAMES thotë:

  DUKE THITHUR KOKAIN TE GJITHE GRUPI I RILINDJES JU ESHTE BERE VRIMAT E HUNDEVE SI SKAPAMENTE AUDI ARS5

 5. Kjo harte dhe ajo e testeve i thote te gjitha. Tani do dalin e do na shpjegojne se pse po ndjekin modelin e suksesshem te Bjellorusise.

  1. O njeri Informohu para se te shkrush.
   Bjellorusia po ndjek modelin e Suedise dhe me sa informacione kam une, po ja del me sukses.
   Pavarsish se jane diktature atje nuk kane vene kufizime.

   1. O njeri hap syte tek harta, apo do syze? Suedia ka dhene 5%, ndersa Bjellorusia 0,1. Bjellorusia po ndjek modelin e vet te perhershem: Vdisi njerezit per buke dhe leji ne erresire. Lukashenko ndoshta flet personalisht me ty sepse cfare ndodh atje nuk e di tamam as dreqi. E sigurt eshte qe jane te varfer, te shtypur.

 6. Mashtrim dhe vetem mashtrim nga banda e rilindjes,qe nga premtimet parazgjedhore dhe prej 7 vitesh ne pushtet.Rama premtoi 300 mije vende te reja pune per mandatin pare,Ahmetaj premtoi 250 mije vende pune ne mandatin e dyte!Pese(5) miliard Dollare investim,dhe 70 mije te punesuar do te premtonte(mashtronte)per Portin e Karpenit Ministrja Milva Ekonomi ne Korrik 2016.Aeroporti i Vlorës krijon rreth 27 mijë vende reja pune,premton Rama ne Qershore 2018 .6 Korrik 2018,Edi Rama: Ndoshta do të talleni, por këtë vit kemi punësuar mbi 28 mijë persona.E verteta.Po me 6 Korrik 2018,Keshilli Rajonal për Bashkëpunim (RCC) deklaron se jan hapur vetem “28 mijë vende pune në 7 vite,në harkun kohor 2010-2017,dhe keto vetem ne sektorin publik,nderrim vendesh,ku larguan militantet e PD-s,per te punesuar militante e PS-s!Dhe keto,banda e rilindjes i njeh si vende te reja pune.Me 28 mije vende pune( 2010-2017 )Shqipëria më dobët se gjithë rajoni, kurse Maqedonia 103 mijë,ndërsa Kosova 85 mijë, bëhet e ditur sipas raportimit të rezultateve nga Këshilli Rajonal për Bashkëpunim (RCC) lidhur me Strategjinë 2020 të Europës Juglindore.

 7. Pse duhet te telefonoje berisha per te demaskuar mashtrimet e ministrit, kte vetem fevziu e kupton. Si mund te informoje publikun ai kur as vete se ka haberin se cfare ndodh?! Gazetare leshi

  1. Sepse te tjereve nuk ia mban, ose kane interesat e veta, perfshi ketu dhe Bashen me shoke. Mos prisni qe te beje Blendi rolin e Opozites. Berisha eshte hesap me vete, ai pak si kok shkrete ka qene gjithmon.

   1. Ministri nuk ishte thirrur as nga berisha e as nga basha me shoke por nga blendi, e nese ai ka frike apo interesa te tjera pervec se te informoje per mua eshte gazetar leshi, ai e shume te tjere.

 8. E c’rendesi ka sa perqind apo sa milion kane dale nga byuxheti. Ky kamuflazh shifrash nuk thote

  asgje. Rendesi ka sa para kane hyre ne familjen shqiptare, e sidomos ne ato me nevoja ekstreme

  Dhjetera mijera familje jane te perjashtuara jo vetem de fakto por edhe de jure nga paketat e

  pagave te luftes sic jane te papunet qe kane qene te tille edhe para se te fillonte pandemia.

  Me se rrojne ata. me se ushqehen ata dhe familjet e tyre. Eshte e cuditshme qe as opozita dhe

  gazetaret nuk e ngrene zerin kur para syve te gjithe opinionit po konsumohet nje krim

  , nje diskriminim dhe nje genocid i papare qe nga koha e Stalinit te Ukrahine e Bjellorusi ne

  vitet 30 te shekullit te kaluar ku vdiqen urie miliona njerez.

  Kemi dhene mesatarisht kaq e aq thone. Po keto familje me se te ushqehen, me mesataren?

  Se po te jete per mesatare une jam nje nder dy njerezit me te pasur jo vetem ne Shqiperi por

  edhe ne Ballkan. Mjafton te bej mesataren e parave qe kam une dhe KM-ja dhe nje aritmetike

  e thjeshte thote:

  Miliarda euro te KM-se + xero leke une ——baraz me une dhe KM-ja jemi miliardera.

  Ja kjo eshte logjika e rilindjes dhe per fat te keq edhe e opozites qe njerzit i konsiderojne

  numra si dikur ne kampet naziste te perqendrimit.

 9. Andi ti si “puçist” e di mirë se nuk janë përherë të vërteta ato që thonë politikanët, sidomos Berisha. Në vend që të bëni vetë llogaritë dhe të nxirrni shifrën sa përqind, mjaftoheni me një hartë të para më shumë se 2 javësh. Jepni saktë prodhimin e brendshëm bruto, paratë që do përdoren në këtë rast dhe përfundimin e gjejmë vet.

 10. Ligji i ri për Dosjet në Kuvend/ Përjashtohet Sali Berisha nga politika. Kategoritë e tjera që ‘digjen’ për të shkuarën komuniste,dhe nje here tjeter eshte iniciuar ky ligji per dekomunstizimit nga mesila doda por u hodh poshte nga pd e salihut,te shohim cfare do ndodhe kete here,ligji eshte ne kuvend.salihu jep shifrat e fmn per paketen e pare,ky mashtim njelloj kur sheh varre te vdekur neper rruge arkivole flet me shokun varremihes si tritani dhe pampuri

 11. Berisha eshte semi-psikopat si Rama, por me gajasi kur i tha Fevziut qe te dezinfektoje studion se aty ishte ulur mashtruesi Ahmetaj!

 12. Sigurisht po te krahasohet me Ramen, jo vetem Berisha por edhe Hitleri duket nje engjell

  por nuk eshte Hiller e nuk mundet te jete i tille sepse i mungon cdo gje qe kishte ne

  dispozicion Hitleri pervec shpirtit te tyre te zi. Por kjo nuk e ben pike referimi as Berishen

  i cili nuk arriti te ngrinte nje shtet te drejte, nuk arriti te ndertonte institucione te pava

  rura, shperndau pronen e perbashket ne menyren me te keqe te mundeshme duke bere

  dike milioner qe diten e pare e dike duke e lene ne rruge te madhe, nuk arriti te ndertoje

  nje administrate profesionale dhe apolitikle e mbi te gjitha krijoi nje shoqeri te pabarabarte

  ne shanse e mundesi,te pabarabarte para ligjit , te polarizuar e te percare dhe nje shtet

  qe nuk eshte e mira e pergjitheshme por e mira e nje kaste dhe grupacioneve te lidhura

  me pushtetin ,rezultati dhe pasoje e gjithe ketyre coi ne nje kriqe te thelle ekonomike,

  morale dhe politike ,krize e cila ashtu si kriza e viteve 30 te shekullit te kaluar i hapi

  rrugen Hitlerit edhe ajo kriaze i hapi rrugen aleances se qelbesirave.

  Mirepo

 13. Rama pa vrare quhet hitler,salihu qe ka vrare me mijra 97,98,2009,20011 dhe cfare i dilte kundrra i vriste quhet hero,ky qe shkatarroje nje shtet te tere e nje komb,ky salih karaxhic berisha qe ka thene Pas meje u befte Qameti ketij ju shpellkaret e tij i thoni bravo,po ju mor shpellkare qumshti i nenave haram ju befte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *