• |
ide | kryesore

Policia jep detaje për sherrin mes aktorëve/ Ledio Lako e goditi me dorezë Gent Hazizin

Lajme, Të fundit


Një përplasje fizike ka ndodhur mes aktorëve të humorit Ledio Lako dhe Gentian Hazizi. Lako, i njohur për rolet e tij në programin “Portokalli” ka goditur me përforcues grushti metalik, Gentian Hazizin dhe mikun e tij Elton Myftiu. Policia thotë se ka ndërhyrë dhe i ka shoqëruar palët ndërsa ndaj Lakos, ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë.

“Më datë 27.04.2020, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për shtetasin Ledio Lako, 40 vjeç, banues në Tiranë, me arsim 16 klasë, sepse në orën 12:15, në bulevardin “Gjegj Fishta”, ka goditur me përforcues grushti, metalik, shtetasit Gentian Hazizi dhe Elton Myftiu. Përforcuesi metalik, u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, – thuhet në njoftimin e policisë. ©LAPSI.al


13 Comments

 1. Rregulla të reja kanë hyrë në fuqi me ligjin e ri i cili kërkon nga shumica e njerëzve në Gjermani të veshin maska për fytyrën në transportin publik, trenat me distanca të gjata dhe në dyqane.

  I ashtuquajturi Maskenpflicht (detyrë maskë) u prezantua në 15 nga 16 shtetet e vendit të hënën në mëngjes. Shteti verior i Schleswig-Holstein do të jetë të mërkurën shteti i fundit që zbaton legjislacionin.

  Gjoba nga 25 deri 10,000 euro mund të vendosen për ata që nuk mbajnë maskën, me norma që ndryshojnë gjerësisht në të gjithë vendin, madje disa shtete, të tilla si Berlini dhe Brandenburgu, këmbëngulin për të mos vendosur aspak gjoba, por do të mbështeteshin në vend të kësaj tek vetë njerëzit që i tregojnë njëri-tjetrit respekt të ndërsjellë duke i mbajtur ato.

  Shtetet e tjera thanë se do të lejojnë disa ditë që njerëzit të mësohen me rregullin e ri. Gjobat më të mëdha do të zbatohen për shitësit e dyqaneve, stafi i të cilëve është kapur shpesh të mos ketë maska, dhe për këtë ka sisteme gjobë shtesë në disa shtete për shkelësit e përsëritur.

  Autoritetet kanë qenë të shpejtë për të këmbëngulur që maskat nuk kanë nevojë të miratohen nga mjekësia. Shamitë ose leckat mbi hundë ose gojë janë adekuate. Rrobaqepëset në të gjithë vendin kanë qenë të zënë duke bërë maska për të përmbushur kërkesën e lartë.

  Disa shtete, të tilla si Saksonia dhe Mecklenburg-Vorpommern, kanë thënë se do të ofrojnë maska për qytetarët e tyre. /The Guardian/

  1. SA HERE TA PERMENDESH SALIUN AQ HERE IMAGJINOI GRAT E SHTEPISE ME KOME PERPJET . SALIU LIBRIN E SHPISE O RACKURVE

 2. Imagjinoni nje njeri qe mbane caracineske eshte actore? jo nuk eshte, edhe me e keqia, ai eshte dikush qe ne raste diskutimi po nuk i doli fjala si do do perdore ate,
  ska me fjale per keta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *