• |
ide | kryesore

Atentati ndaj prokurorit, lihet në burg bashkëpunëtori në krim

Arkiva, Lajme, Të funditGjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dha sot masën e sigurisë “arrest me burg” për Arjol Halilaj, 29 vjeç, nga Skrapari.

Ai akuzohet për përkrahje të autorit të krimit e kryer në rrethana cilësisuese për ngjarjen e ndodhur në 1 nëntor 2019 në atentatin e prokurorit Arjan Ndoja dhe mikut të tij Aleksandër Laho, i njohur si Landi Muharremi, ndërsa mbeti i vrarë shoferi Andi Maloku.

SPAK e akuzon se ka patur rolin e largimit të autorëve të krimit nga vendi ku u braktis mjeti në Shkafanë të Durrësit.

Për këtë ngjarje është arrestuar më herët Redjan Rraja, i cili vijon të jetë nën masën “arrest me burg”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *