• |
ide | kryesore

Lehtësimi i masave/ Manastirliu nxjerr videon sensibilizuese për qytetarët se si të mbrohen nga COVID-19

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit



Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vjen me një mesazh për qytetarët, ndërsa autoritetet po lehtësojnë masat kundër Covid 19.

Në ‘Facebook’ Manastirliu publikoi një video ku rikujton disa nga rregullat që duhet të respektojnë të gjithë, që nga qëndrimi sa më shumë brenda, tek puna në shtëpi, apo ruajtja e higjenës dhe shmangia e kontakteve dhe distancimi social.

“Me vijimin e lehtësimit të masave shtrënguese, këto rregulla janë shumë të rëndësishme për të kufizuar përhapjen e #COVID19, për të ruajtur veten dhe të tjerët!”, shkruan Manastirliu.

 



3 Comments

  1. Mqs Spartak gey Ngjela ka marre shkak nga bythe qire Topi i vrimolog i dalluar ne planet se dhe 3 dite na zhduket virusi, keta te shtetit hane mut kot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *