• |
ide | kryesore

(FOTO) Doli të mbronte Teatrin, djali i gazetares i përgjakur dhe i ënjtur nga dhuna e policisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditDjali i gazetares dhe shkrimtares Kozeta Zavalani, Mend Zavalani është dhunuar egërsisht nga policia e shtetit mëngjesin e sotëm.

Gazetarja ka postuar në Facebook-un e saj dy foto ku duken qartë shenjat e dhunës mbi të birin. Mend Zavalani kishte dalë të mbronte Teatrin Kombëtar.

“Kam kaluar orë të tmerrshme në ankth. Më në fund, pas 9 orësh, neodiktatura me maska, pasi e dhunuan pa paralajmërim, ne mënyrë të pajustifikueshme e kriminale tim bir, Mend Zavalani, e liruan nga paraburgimi me dëmtime të rënda dhe detyrim paraqitjeje. Krimi: qendrimi në mbrojtje të Teatrit…”, shkruan Kozeta Zavalani në postimin e saj në Facebook.8 Comments

  1. Mesim nga qelbesira! do mbahet mend! Nuk do habitet njeri kur ta shikojme me pranga leshin dhe ramen

  2. Te shkume djali, si te paskan bër maskarenjtë! Edhe mos ja vër veshin këtyre palaçove me siper, sahanlëpirës te qeverise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *