• |
ide | kryesore

Rama mohon dhunën tek protesta për teatrin: Policia pati sjellje europiane

Arkiva, Lajme, Të funditNdonëse protesta pas shembjes së Teatrit Kombëtar u shoqërua me dhunë dhe përplasje mes policisë dhe protestueseve, ku madje disa artistë e përfaqësues të shoqërisë civile u shoqëruan, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama.

Në një intervistë për ‘News24’ Rama theksoi se sjellja e policisë gjatë protestës ishte sjellje europiane. Ai mbrojti tezën e tij se nuk ka parë asnjë skenë dhunë.

“Policia e shtetit është sjellë si polici evropiane. Nuk kam parë asnjë skenë, asnjë pamje, asnjë provë, për të kundërtën.”, tha Rama.13 Comments

 1. Ti kohe qe i ke mbyll syte o shok. Kriminelet ne parlament te duken emigrante te pervuajtur, avionet e droges mushkojna, te pangrenet njerez ne diete, shkelmat e policise perkedhelje etj.

 2. Drogmen nuk ke sy per te pare ti ?Normale,hundet e tuaja jane droge,mendja jote eshte e nje perbindeshi te neveritshem !Ne shifren 6 % e popullit te mbeshtet e asnje me !E kane kuptuar qe je nje hajdut i pandreqshem,nje mashtrues i pafytyre,nje intrigant i pacipe !Monster,je i marre fund !

 3. Por cfar bente policia e leshit ,parfum hidhte me spray se te gjithe shqiptaret e pane live qe hidhte spec dregs ,po ato grushta e shkelma apo ishin perkedhelje , ke pushtove me 1500 polic ,cfar terrorist kishte te teatri mund te na thuash ? o fara e keqe e ketij kombi ,ti kur ruf kokaine thua jo ,uleva me vanilje se vija era pordhe ,kur vete ne banjo ,nuk dhjeva thua por bera hallve ti nga shtate fjale qe thua dhjete I ke genjeshtra. Une e kuptoj personin tend ,ti mendon te mbetesh ne histori ,por varet perse mendja jote e semure per kete iveston ,por nje gje duhet te kesh te qarte ,asnje nuk eshte I perjetshem ,dhe fundi jot eshte shum afer ,dhe do ta kesh shum details hidhur ,mos e harro se po ben shume armiq ne kete vend ke arritur majen dhe ne maje ti e di qe ne kulm te majes e ke te shtruar me graso nga miqte e tu qe kur te biesh poshte mos te te gjendet as nami as nishani.

 4. KERE TE DERDELLISIN SA TE DENE . TI VETEM KARRAMELE DHE LLOKUME SHPERNDAVE DHE KETA PRAPE NUK TA DINE PER NDER . TURP TE KENE . OSE MEQENESE RA FJALA KUR DO SHPERNDASH PRAPE? PO ANETEN SI MA KE ? KUJDES PALLOSH SE NJE DITE NJEREZIT DO VELEN NGA LLOKUMET E TUA DHE DO TA QINE ANETEN PARA DHE MBRAPA . TI MUND TE TALLESH BYTHEN ME KETE KARAGJOZIN BASHA SA TE DUAH POR KUJDES , KUJDES PALLOSH 2 METROSH MOS LOZ ME DURIMIN E NJEREZVE MOS LOZ ME SJARRIN SE DO SHRUMBOHESH NE TE .

 5. Ka ngaterruar paksa termat, ka dashur te thote erdogane dhe tha europiane. Lapsus eshte. Jo ndonje gje e madhe. Problemi qendron diku tjeter. Ky do ia kishte mbathur me gjithe Lleshin nese do kishte perballe nje opozite qe di t’i dalloje vijat e kuqe. Por per sa kohe te kete perballe Bashen qe kushton shume me lire se Lu e Vllahutin, ky do jete ne krye te vendit. Ta mbajme fort edhe kur na genjen sy nder sy pa piken e turpit se njelloj po na genjen edhe opozita

 6. Dukesh qe te ka hyre frika ne palce. Polici Dinjitoze, Europiane, Profesionalizem, atdhetare. Lavderoi qe ti mbash rreth vetes.
  Bej nje sondazh te fshehur ne Ministrine e Rendit nese do qe te parashikosh Fundin. Asgje nuk do ti lesh Zahos. Edhe ate do te ta shkerdhejne po nuk e ktheve ne diktature. Keshtu qe ktheje sa me shpejt. Po leku nuk ka lidhje me diktaturen por me mafjen e mafja,ka ligje te tjera. Pa ta shkerdhyer Linden Eri Plehri nuk ta len, mos u bej merak

 7. E paske bere plehre si veten ate mortjen e SHCBA-se??? Kush i vodhi uniformat e policise, se ata nuk ishin police. Nuk kishin ID. Perdhoset uniformen e policise, qane policet e ndershem. Shkerdhata burra jeni, (sa burra mund te quheni ju

 8. Por, ajo që të bën përshtypje, është fakti se Berisha mban me vete tri badigardë të fuqishëm.

  Ajo që nuk kuptohet, është fakti se përse Berisha mban kaq shumë njerëz pas vete kur del në publik dhe kush i paguan ata, pasi tashmë ai është thjesht një njeri civil, që nuk ka asnjë post publik.Kujtoni salihun e lulushin per sjelljen e policise e gardes se shtetit me prostestuesit e 21 janarit dhe policine e agim shehut te sheshi ne 96,pse ruhet salihu,ja ka bere Shota e haklajve tete me dy

 9. Por, historia e pazakontë, por e bukur e Kullës Eiffel, na mëson se jo gjithmonë pakica e zhurmshme ka të drejtë, qoftë ajo e përbërë nga 300 intelektualë, shkrimtarë, poetë, piktorë e arkitektë, apo qoftë nga 30 aktivistë të shoqërisë civile. Është shumica e heshtur, vizioni i një njeriu si Gustave Eiffel, që ishte në gjendje të parashikonte suksesin e krijesës së tij e vitet e mëvonshme, dhe dëshira për ndryshim, ajo që realisht sjell transformimin e nevojshëm në një shoqëri.

  E për të kuptuar se çfarë kundërshtimi i është bërë në fundvitet ‘800 Kullës Eiffel, më poshtë po ju sjellim një pjesë nga peticioni i “Komitetit të 300-ëve” (i nënshkruar nga emra të mëdhenj të letërsisë dhe artit si: Charles Gounod, Guy de Maupassant, Alexandre Dumas, François Coppée, Leconte de Lisle, Sully Prudhomme, Ëilliam Bouguereau, Ernest Meissonier, Victorien Sardou, Charles Garnier etj) dhe çfarë kanë thënë për kullën metalike disa nga mendjet më të ndritura franceze dhe botërore.

 10. Uroj te te “rrespektoje” polica me nje “sjellje europiane- kambalen ne fytyre” se shpejti TY apo noj femijen tat. Athere dil e evidento sjelljen europiane te policise.

  Burre kurve!

 11. Kush eshte ai qe guxon te te akuzoje ty per dhune o i gjati ine . Ti ishe aq xhentil saqe njerezit nga gezimi kaluan ne ekstazi dhe filluan te qellonin njeri tjetrin dhe policia shembullore e z.L(l)eshi nderyri per te mbrojtur civilet . Kush nuk e pa ne kete menyre do te thote se eshte miop dhe nuk i do te miren ketij vendi . Respekte o Ram Protopapa , meqenese na mbrojte na gezove e na nderove pse nuk ………(pune prapanice)…… ke te fala nga Kadriu o Rame . Jo ai Kadriu jot i enderrave te tua me gogol , por nga i madhi Kadri Roshi ( e mban mend besoj).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *