• |
ide | kryesore

Meta për Teatrin: Ngjarje shokuese. Është tronditur mbarë opinioni europian

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditNë një konferencë per medit, Ilir Meta e cilësoi shembjen e Teatrit si nje ngjarje shokuese që ka tronditur opinion publik shqiptar dhe atë ndërkombëtar.

Për të çlodhur sa më shumë zgjidhem një sfond të gjelbër. Nisur nga zhvillimet e fundit shokuese në vend që kanë tronditur edhe mbarë opinionin evropian, jo vetëm shqiptar dhe botëror, pas ngjarjes tronditëse të shembjes jo thjesht të teatrit, por të çdo iluzioni të ekzistencës së shëtit ligjor. Më duhet t’ju them se kam bërë çdo përpjekje për të menaxhuar sa më mirë si shtet si vend, por dhe për të krijuar një klimë sa më pozitive në mënyrë që të mos harronin provimet e qershorit. Çdo qershor e çdo tetor kemi provimet e BE.”, tha Meta. Po ashtu ai prezantoi edhe nje projekt-platforme qe i ka derguar kryeministrit Edi Rama.

Presidenti Meta priti dje në një takim liderët e opozitës së bashkuar dhe më pas ambasadorët e vendeve të BE-së.12 Comments

 1. HHaaaa. Opinioni europian nuk di ku ka koken nga pandemia dhe nuk po flene gjume pse u prish nje barake. Ja ku shkojne parate e taksave te shqiptareve. Neper lobingje partish.

  1. Rama sikur eshte katolik kurse talebanet myslimane. Ku eshte lidhja mes rames dhe talebaneve? Nese do te ishit te ndershem, do te jepnit imazhet e shkaterrimit te kishave e xhamive nga komunistet ne 67, por nuk besoj se ju intereson se atij diskursi nuk i keni fryre shume, nder vite i keni fryre ketij te myslimaneve barbare

  1. Jo, eshte sic thua ti. Sa here qe gjermanet shohin prishje teatri dhe rrahje kafsherore populli dhe artistesh, ferkojne duart nga qejfi. (Sufllaqe astiri qeke)….
   Ajo qe Meta e thote me lapsus eshte se vezhguesit e Shqiperise dhe Ballkanit ne vendet e BE-se jane te tronditur nga barbaria e Rames dhe Veliajt

 2. ESHTE TRONDITUR OPINIONI EUROPIAN !!!!!
  e moret vesh more koktrashe . Europa do mbaj zi nje jave tani per teatrin tone.

 3. “Eshte tronditur opinioni europian” Pervec Finlandes. Nuk e di pse por me duket se opinioni Finlandez vazhdon te jete i ndare.

 4. Shkurt dhe saktë, SHBA bënë të qartë se reformat nuk janë një mundësi e artë për të bërë pazare dhe lojëra.

  Të gjitha këto reagime brenda më pak se 24 orësh vijnë në një kohë kur Ilir Meta duket se nuk ka hequr dorë nga ‘fiksimi’ për ta prekur me çdo kusht reformën në drejtësi. Duke menduar se halli i tij është edhe i të tjerëve, presidenti po tenton me përpjekjet e veta për ta rrëzuar atë.

 5. Ketu ne New York po vdesin me qindra vete cdo dite nga COVID-19 por megjithate te gjithe kane rene ne depresion te madh nga shkaterimi i godines se teatrit kombetar ne Tirane. Presidenti shpirteror boteror Ilir Meta po konkuron me Trump dhe Putin ne arenen nderkombetare.

 6. Sufllaqexhinjte ,barbar ,injorant ,tradhetar ,atdhe padashur ,derra te pa kultur ,te degjeneruar ,shpifsa ,mashtruesa,kellira ,pallanxho ,krimba haleje ,te pa fe ,qener te paguar nga Ed kerma ja keta jeni o vemje te dala nga bytha e Spiropidhit.

 7. Postimi i saj në Twitter, vjen pas tryezës së Ilir Metës me partitë opozitare, ku ju kushtua rëndësi një forumi të quajtur Këshilli Politik, i cili sipas propozimit të Metës, do të merrte fuqi mbiparlamentare, për të miratuar reformën zgjedhore dhe për të bërë amendime të Reformës në Drejtësi.

  Propozimi i Ilir Metës duket se kushtëzon qartazi miratimin e reformës në drejtësi nga opozita me koncesione që Qeveria duhet të bëjë për reformën në drejtësi. Në një farë mënyre, Ilir Meta po përpiqet për herë të dytë, pas vitit 2019, të shkëmbejë hyrjen në zgjedhje me reformën në drejtësi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *