• |
ide | kryesore

Rokadë në kupolën drejtuese të Policisë, kush ikën dhe kush vjen (Emrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
PoliciaRokadë në kupolën drejtuese të Policisë së Shtetit. Kreu i Policisë Ardi Veliu ka firmosur lëvizjen e disa drejtorëve qarku dhe të kufirit.

Panorama raporton se është shkarkuar drejtori i Policisë së Korçës, Lorenc Paganika, i cili zëvendësohet nga Ferdinand Mara.

Në Fier emërohet Drejtor Qarku Bledar Çeliku, ndërsa në Berat Neritan Nallbati.

Po ashtu, drejtor i Kufirit në Korçë është emëruar Andin Marku, i cili më parë ishte në Fier.

Ndërsa ish-drejtori i Kufirit në Korçë, Arben Joca, emërohet në këtë post në Gjirokastër.

Hiqet nga detyra edhe drejtori i Kufirit në Vlorë, Luan Hysenaj. Ndërsa në Drejtorinë e Kufirit në Tiranë emërohet Arben Ibro.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *