• |
ide | kryesore

Basha në Vorë: Dje Rama, Ahmetaj dhe Veliaj, i kanë paguar 500 mijë euro Klodian Mërtirit të inceneratorëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditNë takimin e radhës në Vorë, Lulzim Basha deklaroi se realiteti shqiptar është shumë ndryshe nga prioritetet e qeverisë që dje kanë bërë një pagesë gjysmë milionë euro për inceneratorët.

Sipas liderit demokrat, Rama, Ahmetaj dhe Veliaj ditën e djeshme i kanë dhënë Klodian Mërtirit, i cili është bashkëpronar i inceneratorit të Tiranës në landfillin e Sharrës, por njëkohësisht në kërkim ndërkombëtar nga Zimbabveja për një skandal me tender 60 milionë dollarë, një pagesë prej gjysmë milionë eurosh.

Basha thotë se gjithë këto para janë nga taksat e shqiptarëve të cilët sa vjen dhe varfërohen.

Ditë tipike për të treguar realitetin, mes Shqipërisë reale dhe prioriteteve të kësaj qeverie në ikje.

Ditën e djeshme Edi Rama, Arben Ahmetaj dhe Erion Veliaj, bashkëpronarët e inceneratorëve të Sharrës, landfillit të Sharrës, bashkë me bandën e Lushnjes dhe Klodian Mërtirin e famshëm, i paguan gjysëm milionë euro këtij të fundit pra dhe vetes së tyre, nga taksat tuaja, nga taksat e shqiptarëve.

Sot është festë për Klodian Mërtirin, për partnerët e tij të njohur botërisht në mediat shqiptare që vazhdojnë çensurojnë çdo denoncim të opozitës dhe  timin për këtë aferë të tmerrshme mafioze. Është ditë feste për partnerët e tij nga Edi Rama e Arben Ahmetaj tek Erion Veliaj me shokë sepse dje kanë marrë 500 mijë euro e kusur nga taksat e shqiptarëve .

Urime Klodian Mertiri! Urime Edi Rama! Urime Arben Ahmetaj dhe Erion Veliaj! 500 mije Euro nga xhepat e shqiptarëve! Nderkohë qindra-mijëra familje dhe vogëlushët e tyre do vazhdojnë të mbeten me kotheren e bukës ose edhe pa bukë sonte, falë vendimeve tuaja, falë politikave tuaja.– tha Basha.9 Comments

 1. Keta jane per 30 vjet burg,ashtu si e kane katandisur kete vend. SPAK fle dhe ne Afrike veprohet me shpejt

  1. KY AHMETAJ DO FUT SHTAT PASHE NEN DHE . ESHTE HAJDUTI ME ORDINER DHE ME PALAÇUA E RIPIÇKAVE , GJITHMONE MBAS PALLOSHIT TE ANETES DHE LEJFENIT . ARBEN MALAJ JA BERI NJE PROPOZIM . PO DESHE TE SHPETOSH , PENDOHU I THA .

 2. Ti Qelbesire I tradhetove Kuksianet kur u dhurua/grabit/komcesion Rruga e Kombit.

  I pabesueshem.

  Futi nje dreke me peshk ne Vlore dhe pastaj bej floket me xhel ne nje parukier te shtrenjte ne Tirane, dhe pastaj futja me Gjume o I shitur.

 3. Ky jevgjiti i gjirokastres eshte hajduti numer 1 , ky duhet var ne çengel . Por me pare duhet ti sekuestrohen miliardat e eurove qe i ka vjed ketij vendi . Drejtesia duhet ta beje sefte me kete palaço qe nuk ka as din e iman .

 4. Por dhe gert bogdani eshte miku i ketij mertirit bashke ate ilir dedja mos harro me qellim o lulzime keta kane foto me presidentin e zimbaves tregojuaja dhe shpellkareve te tu o lulzime

  1. EDHE KETIJ BOGDANIT TJA QIN ROPT SE NUK PO NA DHIMBSET . KURVAT JANE TE GJITHA NJESOJ PAFARSISHT NGJYRES SE MINIFUNDIT QE VESHIN . KUSH E KA VJEDH KETE VEND , NE GIJOTINE E KA VENDIN .

 5. Nje deshtak, manipulator si Enver Hoxha!
  Keshtu manipulonte Enver Hoxha historine, per te manipuluar mendjet e njerezve.
  Fshinte dhe çensuronte cdo fytyre dhe emer personaliteti nga fotoja dhe historia, per te thene se historia jam Une lulzimja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *