• |
ide | kryesore

Listat e hapura, PD tregon çfarë thoshte Gjiknuri para disa javësh (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të funditPërmes një postimi në Facebook, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi, ka publikuar një video ku një muaj më parë, deputeti i PS-së Damian Gjiknuri shprehej kundër listave të hapura.

Për Bardhin, kryeministri Edi Rama nuk e ka hallin te qytetarët, por është i trembur nga ndryshimi që po vjen.

Postimi i Bardhit në Facebook

‘‘Edi Rama nuk ka hallin e qytetarëve që sot i ka braktisur të vetëm përballë virusit dhe i ka zhytur në krizën më të thellë ekonomike të 20 viteve të fundit.

Ky frikacak i tmerruar nga zgjedhjet dhe nga ndryshimi i pandalshëm që po vjen, ka vetëm hallin e tij dhe të një grushti oligarkësh e kriminelësh që e sollën dhe e mbajnë në pushtet.

Dëgjojeni me zë dhe me figurë përgjigjen, nga vetë përfaqësuesi i Edi Ramës kur vetëm javë më parë kërkonte që sistemi dhe listat mos të ndryshonin.”11 Comments

 1. kur ty nuk të voton as Partia Demokratike, ndoshta as Doktori ? Vërtetë e beson ti zoti Basha, se kryeministri Rama, do ti hiqte shansin Partisë Socialiste për të qeverisur vendin edhe për mandatin e tretë apo të katërt, për të finalizuar reformat e nisura dhe bërë shtetin ligjor, dhe do të të bënte ty kryeministër ? Gjëra të tilla mund ti besoni vetëm ju zoti Basha, madje vetëm fantazistë si ju, por duhej të kishe gjetur diçka më të besueshme, pasi realisht je futur në “telashe” edhe me Ilir Metën. Kjo për faktin sepse, nuk i dihet, ndoshta kreu aktual i shtetit, deri atëhere mund të kërkojë edhe një mandat të dytë si president i vendit. Dhe diçka tjetër zoti Basha, thonë se kur sheh ëndërra me “kryeministër”, do të humbësh diçka të madhe, ndoshta zgjedhjet e ardhshme, ndaj ndale fantazinë dhe merru me Partine

  1. … mandatin e trete apo te katert…per te bere shtetin ligjor e finalizuar reformat. I bie me ja kalu EnverHoxhes per nga kohezgjatja e mbajtjes se pushtetit o komunist i ftohur ne tajare.

 2. Gaz bardhi bq i pd Po per videon e R Hajdarit ku basha premtonte lista te hapura Pse sthu gjo Apo e keni ne goj fjalen e ka ble Rama Ju bashk me ramen jeni fatkeqsia e vendit dhe per kete sdoni hapje listash

 3. Diskutimi pa finalizimin e nje marrveshje te dokumentuar eshte i pavlerë,ndersa diskutimi pas nje marrveshje
  është i kotë.Perfaqesuesi i PS Damian Gjinkuri dhe perfaqesuesja e Opoztites Parlamentare Rudina Hajdari
  si edhe dy perfaqesuesit e opozites jasht Parlamentit, me 5 Qershor 2020 me dakordesine e partnereve
  perendimore nën mbikqyrjen e tyre,nenshkruan nje marrveshje me 12 pika. Në të thuhet,”Nuk ka konsensus
  për ndryshimin e sistemit”.

 4. I paemer 17.52 nga kush shpelle e gopit te sateme po e sheh shtetin ligjor qe po nderton edvin droga ?!Je ne terezi ti e ndonje monster si ti?!Aq te verber jeni sa akoma mbroni nje qeverisje bande lukunish e hajdutesh te pafre fare !Vetem me shtetin nuk ka asnje lidhje ky vend qe sot quhet shqiperi !Skandale e vjedhje pafund te pasurise se ketij vendi,tradheti kombetare,afera nga me te ndyrat ne kurriz te popullit e ju akoma mbroni nje kufome ne drejtim te baneses se fundit ?!?!?Shkruani e komentoni sa te doni,jeni te marre fund bij baxhellash te shperfytyruar !Po ju dridhen leqet tani qe u ka ardhur fundi,nuk e dini se nga do shkoni,me gjithe ato zullume qe keni bere ?!?!Keni vjedhur shume e nuk i beni derman vetes,gjeni zgjidhjen,u prehshi ne paqe !
  Edvin,kalorsi me fytyre te vrerosur,te pame me sançon(ballen taulant) te sfidoje perendimin,e USA-n,kujdes se ata te bejne gjemen,Gedafin e çuan ata te tuneli ku e gjeten dhe vrane fshataret,pasi e rrahen fort ……,me ty do jete ndryshe,do te rrahin per vdekje e do te hane sorrat ne rrepire….!!!!

 5. E shikon se sa i pa vler qe je mo bardhi erdhe nga picke semes e don me bo te fortin ne pd bdersa ne qe kena vujt te zezen e ullinit prej ketyne kelyshve na hoqet qafe se mos po zinim vendet o plehra tani duroheni ramen te talli lesht me ju ,

 6. Fulluan keta te merren me gjera dytesore..
  Jo po ai tha keshtu…. jo po une thashe ashtu..

  A DO TI PRANONI LISTAT E HAPURA APO JO .

 7. Djali i Fahri Balliut, që për një periudhë kohore ishte edhe deputet, iu ka mbyllur derën të larguarve nga Lulzim Basha (të cilët në fakt nuk kanë kërkuar të rikthehen në PD).

  Ai thotë se PD s’iu ka asnjë borxh atyre dhe s’ka nevojë për ta, pasi tashmë ka Klevisin me shokë.

  Sipas Balliut në PD nuk ka vend asnjë person që e shikon këtë parti si “lopë për ta mjelur”.

 8. Fillun kto karat me hudh tymuse. Kane fut ne kryesi gjithe varikarsat dhe kane fryke me dale me emra para popullit. Te gjithe mcefen mbas sigles se PD se e dine qe me emra e hajne tullumin.

  Ti hajne mutin Ramiz Alise kto BQ. Ramizi doli me emer te medresja humbi dhe e mbylli gojen dhe u largu nga politika.

  1. Po te dalin me lista te hapura ne zgjedhje fiton grupi radikal i Sales ( militantet e thekur qe votojne akoma me zemer) dhe nja 2 persona te hajrit qe jane tani ne PD.. te tjeret jane komplet anonim. I ka mbledhur interesi financiar ne ate varke te quajtur PD. I jane afruar BAshes me shpresen se nese vjen en pushtet do t ju japi ndonje llokme.
   Dhe me kryesorja Basha nuk fiton.. ai kete e di shume mire.

 9. PO PO TE SHIKOSH SE ÇKENI THENE EDHE JU , TRMBESH NGA GENJESHTRAT DHE MOSMBAJTJA E FJALES SUAJ . TE GJITHE JENI NJESOJ I LESHONI FJALET SI LOPA BAJGEN DHE NUK MBANI ASNJE PERGJGEGJESI . QE NE 2011 PS KERKOI VOTIM DHE NUMERIM ELEKTRONIK , PASTAJ NE 2015 E KERKOI PD , E RIFORCOI NE 2017 DUKE KERKUAR EDHE NDRYSHIM SISTEMI . SA HERE QE JENI NE RREZIK DHE JU DUHET PERKRAHJE POPULLORE DILNI ME SLLOGANE TE TILLA PASTAJ KALONI LUMIN E JU BOFSHA KALIN . KESAJ I THONE SHAN KURVA KURVEN PER VIRGJERINE . JENI NJESOJ O, GJIKNURI = BARDHI = MASHTRUESA DHE GENJEDHTAR ORDINER .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *