• |
ide | kryesore

Edi Paloka nxjerr videon, Myslym Murrizi e pranon hapur që kërkesa për heqjen e koalicioneve ishte e Edi Ramës (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditNenkryetari i PD Edi Paloka ka postuar ne FB nje video, ku gjate nje debati me gazetare, Myslym Murrizi thote qarte se ka qene Edi Rama ai qe ka kerkuar te mos kete koalicione parazgjedhore. Gjate debatit ne emision, Murrizi pranon gjithashtu se kjo u be ne kembim te ofertes se tij per listat e hapura. Deklarata e deputetit Murrizi hedh poshte alibine e Edi Rames se koalicionet nuk ishin kerkese e tij, por e disa deputeteve ne parlament.

Myslim Murrizi në emisionin “Repolitix”

Myslim Murrizi: S’është kërkesë e imja heqja e koalicioneve.
Gazetari: Ka qenë kërkesë e Partisë Socialiste.
Myslim Murrizi: Unë kam qenë, personalisht kundër tyre. Kundër tyre!
Gazetari: Tani pyetjen ta bëjmë, ta kuptojmë. Kryeministri Rama ka dalë në parlament ka thënë: Ne jemi parti e madhe, kemi interesat tona. Tani, kur ai ka ardhur me ju të negociojë, ju ka kërkuar këtë pikë apo jo?
Myslim Murrizi: Patjetër! S’është kërkesë e imja po të them.
Gazetari: Domethënë e ke mbështetur pra?
Myslim Murrizi: Jo more, e kam çuar për të marrë.
Gazetari: Ky ishte një koncesion që do të votojnë këtë, të marrin listat e hapura.
Myslim Murrizi: Po në rregull. Shumë e qartë!
Gazetari: Rama mori heqjen e koalicioneve, këta nuk marrin asnjë gjë. Kaq e thjeshtë është!
Myslim Murrizi: Po jo mo e pranoj, se s’ka qenë kërkesë e imja!15 Comments

 1. hahahhhh, ke filluar dhe ti Bushat te behesh pak si Ed Paloka.. Do ishte zhgenjim i madh. Per opinionin tim ke qene shume ok deri para nja dy muajsh..

     1. Hahahaaa po perdridhet Saliu po luan me kuaj me ushtare me oficere, Nuk do qe nuk i do listat e hapura, njesoj si Edvini dhe ai. Po Edvini lojtar me i mire. Saliu i felliqur as loje as politike se per drejtesi nuk e rruan hic. Populli do te votoje emra e jo siglat e Edvinit Saliu a Mediut o komentues picke blu.
      Tani po te pelqen Bushati ty o picke bu me zile, se deri dje slinit gje pa thene. Bushati eshte ne te drejten e vet dhe sinqeritetin e vet gjithsesi, kurse ju ne jevgjiterine tuaj

 2. Sli brisha e le partine mush me qafira……….i bie qe ke i spjeguar kot fazat e revolucionit ne pergatitjen e njeriut te ri atehere.

 3. Por, Lulzim Basha nuk ka deklaruar asnjë kontratë qiraje dhe asnjë shpenzim për koston e banimit në shtëpinë e re gjatë vitit 2019, në dokumentin e pasurisë për këtë vit. Nga verifikimi i deklaratës së pasurisë së firmosur nga Lulzim Basha, nuk rezulton asnjë e dhënë mbi shpenzimet financiare për banim për vitin që kaloi. Nga ana tjetër, në 28 tetor të 2019, Partia Demokratike deklaroi përmes një njoftimi zyrtar se “Pas disa dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, banesa e z. Basha do të duhet t’i nënshtrohet disa punimeve të domosdoshme. Për këtë arsye zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohësisht në një banese me qira…”.

  1. Verifiko deklaraten e pasurise se Rames perpara se ka mbi 20 vite ne pushtet. Pastaj per ate bunkerin e Surrelit, vete Rama ka thene qe ia solli ne paje gruaja e katert apo e peste, ndersa me studentet ne Vlore tha qe ka punuar si refugjat dhe ka bere shtepine. Cfare pune ka bere kur ka qene refugjat? Ka shume zera qe ka qene ne burg per shitje ikonash te vjedhura. Pasi te merresh me keto, merru edhe me Lulin se nuk eshte ndonje fare burri as ai.

 4. po ky murrizi cfare bene ne parlament apo don naj kokerr muti mor ja qi…po nuk e sheh qe shqiperia po rreshqet ne diktatur mor murriz apo te kane q… komunistet ateher ne interrnim dhe i ke frik sot,

 5. Ne fillim e deri dje te besova , por me zhgenjeve z.Murrizi. Turp ,shume turp . Thjesht, i dhe fund karrieres tende.
  Nese ishte kjo ajo qe doje , atehere je OK , por nese do qe te lash gjynahet , apo te pakten te dalesh i paster nga gjithe kjo loje qe ti nuk dite ta luash , Mos e voto kete paçavure te Palloshit te anetes .
  Te perdoren , palloshi te perdori prandaj mos e voto . Ose beji ndryshimet deri ne fund ose mos e voto .
  Kembengul gjithmon ne Sistem proporcional kombetar me lista te hapura , prag 2% , pa koalicione , votim dhe numerim elektronik . Mba keto dhe do marresh uratat nga shumica e Shqiptareve .

  1. NUK ESHTE MEKAT TE JESH KUNDER KOALICIONEVE , PERKUNDRAZI . MEKAT ESHTE KUR GJERAT I BENE PERGJYSEM APO I LE PERGJYSEM , OSE ME KEQ AKOMA KUR I DEFORMON ATO DHENE FUND I VE KAPAK DUKE MOS LEJUAR AS EDHE KOALICIONET . EDHE UNE JAM DAKORT PER NJE SISTEM 100 % KOMBETAR PROPORCIONAL . DHE NESE BEHET ATEHERE PATJETER DUHET TE JETE PA KOALICIONE .

 6. Vaj medet rilindja ne dore te kujt ka mbetur. Ky Myslymi kur ngre zerin te duket sikir degjon ndonje fshatare qe po perze pulat qe i kane hyre ne arat e misrit. Kur flet me te bute te duket si ndonje cobaneshe e stonuar qe iu kendon deleve. E te mendosh se nje milion votat e Rames, varen nga ky gjysmagjel-gjysmapule…

 7. Ndërkohë që ne e njohim plotësisht rolin e Parlamentit për të miratuar elementë shtesë të reformës elektorale për ndryshimin e sistemit, ne inkurajojmë të gjitha palët të përfshira për të vazhduar diskutimet dhe dialogun me të njëjtin shpirt bashkëpunues dhe një mekanizëm gjithëpërfshirës të treguar gjatë marrëveshjes së 5 qershorit. Gjithëpërfshirja është thelbësore kur bëhet fjalë për reformën elektorale”, tha ai.

  Këto deklarata ambasadori Soreca i bëri nga Vlora, gjatë lançimit të fushatës “Europa është këtu”.

 8. Lajmeruesi i bodrumit na e dha kete lajm te Sorecas, ne cdo koment, por nuk na thote ate te mepareshmin, qe i dha ultimatum idiotit per mos ndryshime nga mareveshja. Keta qatipet e rilindjes ne komente , na e dredhin muhabetin, e ngjarijet, sikur jane ne perralle. Po si su poqen nje here, apo su ardhen mende, e ti therrasin ndergjegjes per situaten qe e ka ngritur matufi politik, me shkuarjen pas ne c;do drejtim, e keta akoma qurraviten pas Rames qe u ka hedhur trute e gomarit, gomereve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *