• |
ide | kryesore

Çfarë po ndodh në Elbasan, zbarkojnë RENEA dhe FNSH

Arkiva, Lajme, Të fundit


Forca të shumta të FNSH-së dhe RENEA-s kanë zhvilluar mbrëmjen e sotme një aksion blic në Elbasan, Peqin dhe Cërrik. Burime nga policia lokale i thanë lapsi.al se gjatë aksionit janë shoqëruar disa persona. Të shoqëruarit janë duke u verifikuar.

Policia nuk ka dhënë ende detaje për aksionin. Sipas të njëjtave burime aksioni ka synim gjetjen e autorëve të vrasjeve të fundit që kanë tronditur qytetin.

Aksioni vjen pak ditë pas vrasjes së 23-vjeçarit Regis Runaj, mikut të Emiljano Ramazanit i ekzekutuar edhe ai në mënyrë misterioze rreth 10 ditë më parë në këtë qytet. ©LAPSI.al


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *