• |
ide | kryesore

Rama, fillon pushimet në det. Zbulohet vendndodhja (fotot)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Sapo ka kaluar një ngjarje të rëndë në jetën personale dhe pas mbylljes së një sezoni të vështirë politik Edi Rama ka rendur drejt folesë së tij të preferuar për të nisur pushimet. Ajo gjendet në vilën qeveritare të Dhërmiut. Burime nga garda e republikës thanë për Lapsi.al se kryeministri është vendosur drejt fshatit luksoz të jugut, ku preferon të kalojë pushimet elita e kamur e vendit. Prezencën e një autoriteti të lartë shtetëror e konfirmuan edhe pushimtarët e qëndrës së Dhërmiut të vjetër (plazh) të cilët kanë vërejtur këtë ditë lëvizje të shtuar të forcave të sigurisë në këtë zonë.

Image result for Edi rama dhermi

Sapo erdhi në pushtet një nga gjërat e para që bëri Rama ishte rinovimi i vilës ku ka ndejtur në kohë të komunizmit, kushëriri i tij i largët Spiro Koleka (fotot poshtë). Me tu modernizuar ajo kryeministri nuk ka kaluar asnjë sezon veror pa qëndruar aty.

©lapsi.al   

 


17 Comments

  1. pse si je mesuar ti me dantella? iku koha tani, luksi eshte kopshti, i mbjelle, ajri i kondicionuar, elektronika e komunikimit , salla e punes..nejse, boje prej ari nuk ka brenda!

 1. Te shkuara te “harruara”.
  27/07/2015 Korrespondenca: Si u refuzua Presidenti të pushojë në Vlorë e Dhërmi.
  Shkelje flagrante e ligjit të Protokollit të Shtetit dhe respektimit të hierarkisë shtetërore. Kështu është përkufizuar nga shumë media dhe analistë, refuzimi që i është bërë kreut të shtetit, Bujar Nishani, për të qëndruar në një nga rezidencat shtetërore të Vlorës ose Dhërmiut, nga Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare.
  (Presidenti i Republikës i kalon ditët e verës në plazhin e Ranës së Hedhun në Shëngjin në një hotel familjar!)
  Presidenti Nishani u refuzua per tu zevendesuar ma dy femra.Video dhe lajmi jan zhdukur.
  Mund te kerkoni”Kush janë femrat që pushuan te rezidenca qeveritare në Dhërmi.Zbulohet identiteti i
  dy vajzave misterioze që u kapën dje nga kamera e Televizionit Klan duke bërë plazh brenda ambienteve
  të rezidencës shtetërore në Dhërmi. Bëhet fjalë për Bonita P dhe Eglantina Ferraj,…”

 2. Mendoj se keto vilat e ketyre zyrtareve duhet tu kthehen proinareve nga jane marre. Nuk e kuptoj perse duhet te kete nje mori vilash e pallatesh pushimi te dedikuar per keta vemje..Taksapaguesi shqipetare jep para qe rama, meta apo cuci te tallin k…. Me mire tu rimbursohen 28 dite pushime sesa mbahen taborre me sherbetore..Duxhet thene qe Berisha e kishte thuajse zeruar mirembajtjen e sarajeve te “udheheqjes”..Praktiken e rifilloi Topi, gomari qe nuk mund te mos ti binte qylit..

 3. Në botën e pastrimit të parave, është një skemë që njihet me nofkën “oktapodi”, ku në kokë qëndron oligarku, ndërsa tentakulat janë një seri kompanish fiktive për të humbur gjurmët. Në shkrimin e sotëm, do të pasqyrojmë pikërisht për këtë skemë dhe ku personazhi kryesor është djali i ish-kryeministrit, Shkëlzen Berisha.

  Gazeta Shqip denoncoi pak javë më parë ekskluzivisht, sesi Shkëlzen Berisha kishte blerë me kredi një fabrikë me vlerë 1.8 milionë euro në afërsi të fshatit Gërdec, për përpunimin e frutave, kryesisht boronicat.

  Shkëlzen Berisha ka përdorur kompaninë Logal Shpk, për të blerë këtë godinë prej 1.8 milionë eurosh, me një kredi të marrë nga një bankë e nivelit të dytë. Këtë veprim financiar, Berisha nuk e ka deklaruar në Inspektoriatin e Lartë të Deklarimit të Pasurive (ILDKPKI).

  Pikërisht këtu nis zanafilla e skemës “oktapod”!Edhe bythlepires i jarit u bere o zigur,sa per kujtese vila ne kohen e jarit po rikostrurohesh o lepirsi ekselent i pd

  1. ketej luai po shqyen shqiperiin, ky zagar do te besojne te gjithe kur bertet” cakalli” ik mer bytheshqyer i urryer..qelbesire!

 4. E ka si ceshtje shte.qi.pi.dhi.ake. . Po u mbyt nga ndonje stuhi detare shpeton, ne rast te kundert veren tjeter eshte tek 41-bis

  1. Fakti qe mban ne gojë fjalen Kari,dekonspiron fjalorin familjar.
   Femrat jan me emra.Kuptohet perse perdor emrin tim,sepse dy femrat jan te rrethit tënd familjarë.
   Kuptohet kush shkon pas Edvin Escobar D’Rames,qe akuzoi Kristaqin se i ka pallur Gruan.
   Kush më njeh mua,Mamaja apo Motra jote?Bëj te fala nga Zikja!

 5. O gazetar, qe kur daja quhet kusheri i larget? Byroisti Spiro Koleka ka qene DAJA dhe jo kusheri i larget i ketij robqirit.

 6. Unë nuk kam dëgjuar që dikush të kërkojë kredi për të shtuar biznesin e tij, e për këtë të quhet “oktapod”.
  Fjala “oktapod” u përhap në Shqipëri me serialin filmik për mafien e drogës me këtë emër.
  Jo më Berisha e i biri i tij, por asnjë funksionar i lartë i PD nuk është përfolut ndonjëherë për lidhje me mafien e drogës.
  Do të zgjatesha shumë po ti përmendja të gjithë deputetët, ministrat e kryetarët e bashkive të përzgjedhur nga oktapodhi i madh Rama, që u futën në rrathët e kuq të mafies së drogës.
  Ku e ke psonisur ktë dacibaon kineze, mos tek Tema e Mero Gëlbazës ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *