• |
ide | kryesore

Rama pushime në jug, e shoqëron Presidenti i Kroacisë (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Edi Rama ndodhet në jug të vendit me pushime, i shoqëruar nga Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç.

Dy liderët janë të shoqëruar me familjet. Lapsi.al mëson se Rama po qëndron këto ditë në vilën qeveritare në Dhërmi. Kryeministri dhe Presidenti Milanoviç sot kanë qenë edhe në Gjirokastër. Aty vizituan kalanë, shtepinë e Ismail Kadaresë dhe pazarin.

Zoran Milanoviç njihet për miqësinë me Edi Ramën. Presidenti ka qenë për një periudhë edhe këshilltar i Edi Ramës për Integrimin. ©Lapsi.al 


10 Comments

 1. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. thotë:

  Te gjith “miqt”e huaj te drogaxhiut Edvin Escobar D’Rama kan bujtur ne Vilen qeveritare ne Dhermi,por ish Presidenti Nishani eshte privuar nga kjo mundesi,megjithese i takon me ligj!
  27/07/2015 Korrespondenca: Si u refuzua Presidenti të pushojë në Vlorë e Dhërmi.
  Shkelje flagrante e ligjit të Protokollit të Shtetit dhe respektimit të hierarkisë shtetërore. Kështu është përkufizuar nga shumë media dhe analistë, refuzimi që i është bërë kreut të shtetit, Bujar Nishani, për të qëndruar në një nga rezidencat shtetërore të Vlorës ose Dhërmiut, nga Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare.
  (Presidenti i Republikës i kalon ditët e verës në plazhin e Ranës së Hedhun në Shëngjin në një hotel familjar!)
  Presidenti Nishani u refuzua per tu zevendesuar ma dy femra.Video dhe lajmi jan zhdukur.
  Mund te kerkoni”Kush janë femrat që pushuan te rezidenca qeveritare në Dhërmi.Zbulohet identiteti i
  dy vajzave misterioze që u kapën dje nga kamera e Televizionit Klan duke bërë plazh brenda ambienteve
  të rezidencës shtetërore në Dhërmi. Bëhet fjalë për Bonita P dhe Eglantina Ferraj,…”

 2. Qe nuk si te ngase makinen dhe bickleten e dinim pour qe nuk ditka edhe not, nuk e dinim. Na fal o hajdut,por pervec vedhjes dhe tradhetise ndaj vendit e popullit tend, as piktor ishte, as sportist ishe,as prof ishe, por vetem nje pjelle e e llumit shqiptar.

 3. Plaku matuf i Surrelit si ka mundesi qe s di as not mer jahu, ky eshte lider Europe ju lutem mos genjeni sepse lideri i europes din gjthcka.??

 4. YMER BAZE ,PARALAJMERON EDI RAMEN,PO MBETA PA LEKE ,DOSJEN E KE PUBLIKE... thotë:

  EDI RAMA DUHET TE KETE KUJDES KUR TI PERZIEN FAMILJEN SE MERO BAZE JA PUBLIKON NOJ DOSJE JO ZAHO NUK ESHTE I EDI RAMES POR I PRESIDENTIT KROAT,JO ESHTE I BATON HAXHIUT ,JO ESHTE I KUJTIK GJUZIT,JO SE NUK E KA BERE NE TE KALUEREN YMER GELBAZA KELLIRA ME KRISTAQ RAMEN DHE GREGUN

 5. Po pushon dhe pasi fitoi betejen e pare me covidin, po mendon gjate pushimeve se si ta munde ate perfundimisht dhe ta shpalle Shqiperine shtetin e pare pa koronavirus ne bote. Nderkohe po mendon edhe se si ta vere BE-ne nen hyqem, te beje Shqiperine kryeqytet i BE-se dhe te shpallet mbret i BE-se. Problemi i vetem qe i ka mbetur pa zgjidhur eshte nese fronin do ia lere Gregut apo Zahos, ky i dyti me Linden regjente. Gjithashtu, po mendon edhe sa leke nga ato qe dhqiptart ia kane dhuruar “me deshire”, te marre me vete ne varr

 6. Edhe pse duket si një tallje e orkestruar ndaj tij, në fakt është spontane. Ruli natyrisht ka thënë atë që mendon për Berishën dhe ka dashur ta provokojë si debat. Mustafaj po ashtu e ka marrë seriozisht propozimin e Rulit dhe ka thënë atë që mendon për Berishën. Jo se e do, por nuk do të bëhet bukëshkalë me të, siç është bërë ai me të. E ka parë si një rast për t’u treguar zemërgjerë.

  Lulzim Basha, i cili duhet të ndërhynte në këtë debat, mbushi gjithë PD-në duke thënë se është lojë me leje të Doktorit, me shpresë që të mos mërziten, as ata që flasin, as ata që dëgjojnë.

  Kjo padyshim është tallja poshtëruese më e madhe për Berishën, qyshkurse ai ka themeluar PD-në. Për herë të parë dy vetë, jo aq të dashur për të, debatojnë publikisht a i takon apo jo të rrijë më Berishës, në listën e PD-së.

  Por edhe për këtë po hesht.Nje tufe me shpellkare po cirren mes vedit njelloj si cecenet e salihut

 7. Lereni te pushoje ate njeri se eshte lodhur duke vjedhur shqiptaret per 7 vjet me radhe. Te rimare fuqite per te rifilluar vjedhjet edhe per sa kohe ky popull ta duroje.

 8. Shpellkare e cecene te nje siteve guerilase ne sulm per te mbrojtur nje plak matuf qe ka shtate vjet qe mendon si bytha e vet duke dhjere kater here ne dite ju qe mbroni ja lepini bythen me rradhe ketij te rrjedhurit qe sheh vetem varre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *