• |
ide | kryesore

VIDEO/ Brenda spitalit “Shefqet Ndroqi”/ Mjekja pacientes: Kam 4 ditë, ti sot po më sheh!

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka shpërndarë një video të situatës që është aktualisht brenda spitalit universitar “Shefqet Ndroqi”/COVID2, ku ka një fluks në rritje të pacientëve të prekur nga virusi i rrezikshëm si dhe të rasteve të dyshuara që po marrin trajtim në këtë spital.

Shefja e Shërbimit të Pneumologjisë në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, prof. Silvana Bala ka bërë një apel për qytetarët: “Asnjëherë mos mendoni që kjo sëmundje është e lehtë. Është shumë e rëndë, është shumë e vështirë. Këta persona që shihni këtu, kanë qenë të shëndoshë, por në një moment, janë në vështirësi me jetën”, tha prof. Bala.


Dëshmitë nga COVID2

📍SPITALI “Shefqet Ndroqi” PA KOMENT!#VendoseMaskën#RuajDistancimin#KujdesuPërHigjienënMos rreziko jetën tënde dhe të njerëzve më të dashur! Të gjithë bashkë, t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve 🤜#COVID19🤛

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Vendredi 14 août 2020

1 Comment

  1. Silvana Bala dhe Najada Come shefja te Covid 2 sanatorium dhe e infektivit QSUT dalin ne tv vetem per show se ne kulm te situates u morren me zgjedhjet per rektore, dekan shefa dhe senat te Uversiteti te Mjekesia. Aq shume heroina ishin sa 2 jave ishin pinxe te realizonin “me sukses ” zgjedhjete e palishme ne kohe pandemie. Pse nuk flet media as pd-ja per keto pislleqe..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu