• |
ide | kryesore

Policia ndalon furgonin e mallrave në Pogradec, gjen 27 klandestinë brenda

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Një furgon mallrash me 27 refugjatë është ndaluar në Pogradec.

Është arrestuar shoferi i furgonit i cili po transportonte ilegalisht drejtuesit.

Mësohet se refugjatët kurdë, algjerianë, marokenë dhe sirina vinin nga Bilishti në Tiranë për të kaluar më pas në vendete BE. Disa prej tyre janë kapur edhe më herët nga Policia por janë rikthyer sërisëh për të tentuar të përdorin Shqipërinë si tranzit për në BE.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *