• |
ide | kryesore

Kuvendi i rrëzon Ilir Metës 3 dekrete, miraton Evis Kushin si ministre

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Ilir meta ne kuvend 1 tetor 2015.jpgKuvendi rrëzoi në seancën e sotme parlamentare 3 dekrete për kthim të Presidentit Meta.

Me shumicë votash 82, 83 dhe 84 kundër, Kuvendi nuk miratoi dekretet teksa bëhet fjalë për ligjet për shtetësinë, pronat e paluajtshme dhe zhvillim rajonal dhe kohezion që e ndan Shqipërinë në 4 rajone zhvillimore.

Por është miratuar dekreti për shkarkimin e Besa Shahinit, ndërsa Evis Kushi është miratuar nga Kuvendi si Ministre e re e Arsimit. Vlen të theksohet fakti se për shkarkimin e Shahinit ishin 106 vota pro, kurse për emërimin e Kushit ishin 2 më pak, 104.1 Comment

  1. Dite e zeze!
    Kaloi ligji i shtetesise
    Sapo u firmos qe SHQIPERIA NUK DO TE RROJE
    Dhe shqiptaret jo vetem qe nuk iu dhane arme per te luftuar …prape…por as nuk iu tha gje fare
    Heren e pare e beri Zogu..heren e dyte piktori

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *