• |
ide | kryesore

Mjekët flasin për gjendjen e Trump: Po shkon shumë mirë

Planet


Presidenti Donald Trump është në një gjendje të mirë, tha sot mjeku i tij, Sean Conley për gazetarët jashtë qendrës mjekësore “Walter Reed”, në Maryland.

“Këtë mëngjes presidenti po shkon shumë mirë”, tha ai, duke shtuar se ekipi mjekësor është jashtëzakonisht i lumtur me përparimin që ka bërë presidenti.

“Trump nuk është nën oksigjen dhe nuk ka probleme me frymëmarrjen apo lëvizjen”, thanë mjekë nga spitali, kryesisht nga repartin i Kujdesit Pulmonar dhe Sëmundjeve Infektive.

Conley sqaroi se ishte ai që kishte rekomanduar transferimin e presidentit në spital.//ATSH


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *