• |
ide | kryesore

Kapen në Korçë 80 refugjatë, ishin nisur drejt Tiranës me kamion

-Instant, Arkiva, Lajme, Të funditMë shumë se 80 refugjatë të paligjshëm janë kapur brenda një kamioni pranë kufirit të Korçës.

Bëhet fjalë për refugjatë nga Turqia, Siria, Maroku dhe Algjeria, të cilët kaluan kufirin për të hyrë në Shqipëri.

Mes refugjatëve kishte fëmijë, vajza e gra që po udhëtonin në kamion drejt Tiranës.

Ata u kapën pranë një karburanti në fshatin Pirg dhe kishin dhënë shuma të konsiderueshme parash për të hyrë në vendin tonë.

Ky është ndër operacionet më të mëdha të policisë për tentativën e kalimit të paligjshëm të kufirit kundrejt përfitimit të parave.2 Comments

  1. Sot, kur Ilir Meta është në kulmin e shkatërrimit nervor të tij, kur poston çdo pesë minuta nga një të sharë nga nëna, për kryeministrin dhe këdo i del para, sot kur gjithë shqiptarët diskutojnë me humor shfaqjet e tij si i pirë në ekran, në PD debati më i madh është nëse do ketë dhe një shans të dytë Klevis Balliu, apo do iki në LSI.

    Madje as për Jamarbër Malltezin që nuk e ka vënë Lul Basha në listë, nuk ka debat.

    Kaq debat ka në PD, ndërkohë që Ilir Meta ngjan sikur po i merret fryma nga betejat, orë pas ore me Edi Ramën, që argëtohet me të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *