• |
ide | kryesore

‘Deputeti që duam’, Rama: Kemi njerëz të vetëkënaqur, na duhet rifreskim i skuadrës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Në një fjalim të gjatë në aktivitetin në Elbasan, “Deputeti që duam”, që u kthye në një sulm të shfrenuar ndaj kundërshtarëve politikë, akuza ndaj PD dhe ndaj Metës, edhe pse motivi kryesor i eventit ishte ftesa e të rinjve në politikë, Edi Rama u shpreh se ka në udheheqjen e PS, njerëz të vetëkënaqur, që mendojnë se nuk ka si ata.

“Ndaj, u shpreh Rama, skuadra jonë ka nevojë të ripërtërihet, të freskohet”.

Rama u shpreh se para këtyre zgjedhjeve, duhen njerëz që vijnë nga jeta e përditshme, që e kanë të fortë lidhjen me realitetin, dhe që duan të luftojnë për sukses, për fitoren e PS. Edi Rama e mbajti sot këtë qendrim në oborrin e inceneratorit të Elbasanit, që sipas PD-së, është një prej aferave më të mëdha korruptive.

PD e ka denoncuar këtë si skemë mafioze, me në krye, Edi Ramën. Kryeministri e ka cilësuar opozitën si mizerabël. Dhe pa vizion. Ka sulmuar po ashtu Presidentin. Edi Rama, e etiketoi PD-në, si kundërshtare të Shqipërisë dhe të ëndrrave të të rinjve.


7 Comments

    1. Me 26 Prill s’do te gjesh vime ku te futesh, vetem ne u futsh andej nga ke dal, o vampiri edvin kristaqi & banda RIVDEKJA!

  1. I pari i vetkenaqur je ti o njish. Kur flet ti je ne delir komplet kur flet per arritjet cfare ke bere gjate keture 7.5 viteve ………. ne 3D.

    Trap muti.

  2. Une s’du me ja pa surratin dhe emrin deputetit Ramavirus, a mund te behet Shqiperia komb normal pa deputet, politikane e oligarks?

    Ke nei gjo per te thon per ato te termetit qe po flejne nen cadra akoma tani ne te ftohte 7 grade C se po presin akoma ti hedhesh nje cope kocke e nje cope batanije te shkretet. Pa VK deputetit.

  3. Duhet rifreskuar banda e rilindjes me bandite te rinj, se keta te vjetrit jane te pariciklueshem…… , pasi kane rene te gjithe nje nga nje si zogjt e korbit

  4. Akoma me keto slogane o Ramazon Pordha. Policia qe duam, Shqiperia qe duam,Baashkia qe duam dhe tani Deputeti qe duam. Behu pak krijues apo si ke fut ndonje vize sot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *