• |
ide | kryesore

Rama: I ftojmë edhe demokratët të na bashkohen

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama ka ftuar të gjithë qytetarët, pavarësisht bindjeve politike për të qenë kandidatë për deputet në Kuvendin e ri.

Rama ka ftuar edhe demokratët që të behën pjesë e Partisë Socialiste, pasi edhe ai vetë nuk e kishte menduar më parë të ishte anëtar partie.

“Ftesa jonë është e hapur për të gjithë, nuk themi vetëm anëtarët mund të kandidojnë dhe të shprehin interesin, gjithkush mundet. Edhe demokratë në zemër, mendje demokratë që mund të kenë qenë me PD për vite të tëra dhe kanë arsye që ta shohin veten pranë nesh, janë të mirëpritur.

Unë se kam menduar kurrë që do bëhesha anëtar partie, Evisi gjithashtu, s’po them për Taulantin se ai ka dashur që i vogël të jenë anëtar partie.

Ne jemi të ndryshëm në këtë familje. Janë ata që kanë hyrë me forumin dhe ata si unë që kanë ardhur nga një tjetër rrugë. PS është ide, dogmë dhe jo një kazermë. Është një familje që nëse do merresh me politikë je më i respektuar se askund tjetër”, theksoi Rama.7 Comments

    1. Lym murrizi deklaroi qe do beje publike pastertine e figures nga sigurimi. A do e beje edhe kamarieri rinasit po te njejten gje?

    2. Me 26 Prill pergatituni per burg-konfiskim pasurish te vjedhura-perballje me shqiptaret-shpagim-llogari, o krimineli edvin kristaqi & banda RIVDEKJA!

  1. O hajdut, perse ben thirrje per hajdut te tjere? apo forca e zakonit? bisht qeni.

    Shqiperia eshte tumllas me hajdute, nuk ka nevoje per te tjere.

  2. Ps: bera nje koment me pare dhe mora pergjigjen idiote:” po shkruani shume shpejt. pa uleni pak rritmin:” Ky lloj komunikimi me komentuesit ka vetem nje pergjigje: “Pa me rruani pak bonbonet” provinciale trukokalle!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *