• |
ide | kryesore

Momentet vendimtare/ Trump dhe Biden, të dy tepër optimistë për fitoren

-Instant, Lajme, PlanetNë një apel të fundit drejtuar amerikanëve të dy kandidatët janë shfaqur optimistë dhe të bindur për fitoren. Kandidati demokrat Joe Biden ka paralajmëruar fundin e kreut aktual Trump ndërsa nga ana tjetër presidenti aktual i Shtëpisë së Bardhë ka siguruar se e ka në xhep edhe një mandat tjetër.

“Është momenti që Trump të bëjë gati valixhet dhe të kthehet në shtëpi. Do i japim fund kaosit”, me këto fjalë e ka mbyllur takimin e fundit elektoral në ohajo, ish-zv.presidenti Biden.

Presidenti aktual ishte i një tjetër mendimi në takimin që ka mbajtur në qytetin e Wiskonsit kuu është shfaqur shumë i sigurt se do të fitojë pavarësisht ccdo gjejë që është bërë për ta fundosur.

“Jemi shumë mirë dhe do të fitojmë”, ka thënë me eufori Trump.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *