• |
ide | kryesore

Arrestohet shqiptari në Itali: I merrte me forcë prindërve deri në një mijë euro në ditë për parfume, alkool dhe veshje

Arkiva, Lajme, Të fundit
Akuzohet se ka abuzuar me pacientë të mitur, arrestohet mjeku alternativ shqiptar në Itali


Një 30-vjeçar shqiptar, i papunë, është arrestuar nga karabinierët në Itali nën akuzat e abuzimit familjar dhe zhvatjes së rëndë. Në mediat italiane shkruhet se mbrëmjen e djeshme, 16 nëntor, karabinierët, duke kaluar nëpër qendrën e qytetit të Marinos, dëgjuan disa britma që vinin nga një shtëpi ku ndërhynë menjëherë .

Në shtëpi gjetën 30-vjeçarin, i cili jeton me prindërit e tij, duke kërcënuar babanë e tij, duke i thënë që të merrte disa ushqime të hedhura në tokë me gojën e tij, sepse refuzoi t’i jepte njëqind euro për të dalë dhe për t’u argëtuar me miqtë.

Hetimet e menjëhershme të kryera nga karabinierët në stacionin lokal nxorën në dritë episode të ngjashme dhune dhe kërkesa të vazhdueshme për para, gjatë tre viteve të fundit, që i riu bënte ndaj prindërve të tij.

Paratë, të cilat ndonjëherë arrinin shumën prej rreth 1.000 euro, përdoreshin nga 30-vjeçari shqiptar për të blerë alkool, parfume dhe veshje të shtrenjta nga stilistë të famshëm.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *