• |
ide | kryesore

Globe Soccer Awards 2020/ CR7 e Lewandowski mposhtin Messin: ja të gjithë çmimet e dorëzuara

-Instant, F1, Sport


Në Dubai janë dorëzuar vlerësimet e Globe Soccer Awards 2020, cmimet e rezervuara për protagonistët e futbollit botëror të sezonit të fundit e të viteve 2000. Protagonisti i madh i mbrëmjes ka qenë Cristiano Ronaldo, që është zgjedhur “lojtari më i mirë i shekullit” përpara rivalit të përjetshëm Lionel Messi. Titulli “lojtari më i mirë i vitit ” është fituar nga Lewandowski.

Për sa i përket cmimeve të tjera për 20 vitet e fundit, Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë, Real Madrid klubi më i mirë dhe Mendes menaxheri më i mirë. Për trofetë e tjerë të sezonit të fundit pankinën e ka fituar Flick, ndërsa Bayern Mynih për klubin. Cmimi i karrierës ka shkuar për dy spanjollë: Piqué e Casillas.

ÇMIMET E VITIT

Lewandowski lojtari i vitit

Bayern Mynih klubi i vitit

Flick trajneri më i mirë i vitit

Çmimi i karrierës për Piqué e Casillas

ÇMIMET E SHEKULLIT

Ronaldo lojtari i shekullit

Real Madrid klubi i shekullit

Guardiola trajneri i shekullit

Mendes menaxheri i shekullit


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *