• |
ide | kryesore

E FUNDIT/ Të shtëna armësh brenda kongresit amerikan, një person i plagosur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Një ngjarje e pazakontë po ndodh në Ushanington. Mbështetësit e Donald Trump kanë pushtuar në këto momente Capitol Hill kundër certifikimit të fitores së Joe Biden. Policia nuk ishte në gjendje t’i ndalonte edhe pse hodhi gazlosjellës.

Brenda kongresit pasti përplasje të dhunshme. Rojet e sigurisë u detyruan të nxjerrin edhe armët për të mbrojtur ligjvënësit. Një person u qëllua brenda ndërtesës së Kongresit. Në reagimin e vetëm që ka bërë Donald Trump në Twitter u bën thirrje qytetarëve të mbështesin policinë. ©LAPSI.al

Usa, migliaia di sostenitori pro Trump assaltano il Congresso, scontri con la polizia: ferita una persona | Washington proclama il coprifuoco | Segui il live

Assalto a Washington, i sostenitori di Trump salgono sullo scranno di Pence

 


3 Comments

 1. Reklama me e mire per nje PSIKOPAT.
  Nje PSIKOPATI kerkon vemendje qe te dallohet. Nje zot e di se cfar do fitoj me kete. USA po tregohet shume e duruar.
  Ky PSIKOPAT po te fitonte dhe nje mandat te dyt. Do ta shpallte veten mbret.

 2. Kemi pare shume skena te tilla neper bota ku amerika ishte e “shqetesuar” per zgjedhjet ne X vend. Si duket tani po korr ato qe ka mbjellur me kohe. Vjedhja e madhe elektorale qe ka ndodhur aty ja kalon dhe vendit me te humbur afrikan ndaj dhe njerezit kane te drejten e protestes ne mbrojtje te votes

 3. Bravo ashtu duhet te ndodhte.
  Se u ben vjedhje imagjinare.
  Ore do vini ne vete ju qe shikoni vjedhje neper endra. Nxirrni prova sr na cat carrin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *